Teren po byłym dworcu PKS nadal niesprzedany

  • KW
  • 2016-02-09 14:04:33
Teren po byłym dworcu PKS nadal niesprzedany
  • Foto: Dworzec PKS w trakcie wyburzania/TV Gawex

Szczecinecki PKS w ostatnim czasie ogłosił dwa przetargi. Jeden dotyczył sprzedaży terenu po byłym dworcu przy ul. Kaszubskiej, a drugi miał na celu wyłonienie firmy dostarczającej paliwo. Niestety, jeden z tych przetargów nie doszedł do skutku z powodu braku zainteresowania terenem.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinku kilka tygodni temu ogłosiło przetarg na zbycie terenu po byłym dworcu PKS przy ulicy Kaszubskiej. Przetarg obejmował dwie działki i dzisiaj (09.02) miało odbyć się jego rozstrzygnięcie. Niestety do przetargu nie doszło. Przetarg na sprzedaż nieruchomości po byłym dworcu PKS, z uwagi na brak zainteresowania, nie odbył się - potwierdza Halina Mozolewska, prezes PKS Szczecinek. Kolejnym etapem w takiej sytuacji są tak zwane rokowania. Firmy negocjują warunki na jakich miałoby dojść do sfinalizowania transakcji. Mamy podjętą uchwałę, że wystarczy jeden przetarg i po nim możemy przystąpić do rokowań. Mam nadzieję, że znajdziemy kogoś zainteresowanego nieruchomością. Prowadziłam wiele rozmów, jednak te jednostki nie przystąpiły do przetargu - dodaje H. Mozolewska. PKS jednak nie odpuszcza i nadal będzie starał się o znalezienie nabywcy terenów w centrum Szczecinka.  

Drugi przetarg, który niedawno został rozstrzygnięty przez szczecinecki PKS dotyczył firmy dostarczającej paliwo. Podobnie jak w poprzednich latach wygrało Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Szczecinku.

Komentarze (1)

przemek 2016-02-09 16:38

Teren po byłym dworcu PKS niema zainteresowania, wątpie, pójdzie za grosze....

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: