Śledztwo ws. brutalnego pobicia proboszcza parafii w Barwicach umorzone

  • KW
  • 2016-02-09 09:43:22
Śledztwo ws. brutalnego pobicia proboszcza parafii w Barwicach umorzone
  • Foto: Parafia Barwice

Prokuratura Rejonowa w Szczecinku właśnie umorzyła śledztwo, które miało na celu wykrycie napastnika lub napastników, którzy brutalnie napadli i pobili proboszcza parafii w Barwicach, ks. Krzysztofa Ziemnickiego pod koniec 2014 roku.

3 listopada 2014 roku nieznani sprawcy włamali się na plebanię w Barwicach. Ukradli pieniądze, a wracającego po wieczornej mszy św. proboszcza skatowali tępym narzędziem. Ksiądz z rozległymi obrażeniami głowy przeszedł w koszalińskim szpitalu skomplikowaną operację neurochirurgiczną. Następnie ksiądz Ziemiecki długo przebywał w śpiączce farmakologicznej, a potem przebywał w szpitalu rehabilitacyjnym w Białogardzie. Obrażenia głowy, których doznał ks. Krzysztof, były tak rozległe, że po miesiącach walki o życie lekarze opiekujący się nim w białogardzkim szpitalu rehabilitacyjnym określali stan kapłana jako stabilny, ale nie dający większych nadziei na odzyskanie choćby części sprawności. Nie tylko barwiccy parafianie nie tracili nadziei, odwiedzając ks. Krzysztofa w szpitalu, dbając o niego i trwając na modlitwie. Przez miesiące przy łóżku chorego wypatrywali choćby najmniejszego znaku poprawy i wierzyli, że do nich wróci. 3 października dotarła wiadomość o śmierci kapłana. 5 października mieszkańcy Barwic pożegnali swojego proboszcza w kościele parafialnym podczas mszy św. w intencji zmarłego.

Prokuratura Rejonowa w Szczecinku przez kilkanaście miesięcy prowadziła śledztwo w tej sprawie. Wykonano szereg działań, które miały trafić na ślad sprawcy/sprawców tego bestialskiego czynu. Niestety, działania nie przyniosły oczekiwanego skutku, postanowiono więc śledztwo umorzyć. Nadal jednak policja będzie próbowała ustalić sprawców pobicia. Przedawnienie karalności tego czynu nastąpi w listopadzie 2044 roku.

Komentarze (3)

gihgf 2016-02-09 10:17

No zdziwila bym sie jakby znaleźli sprawcow...policja to jakis żart i kpina

ja 2016-02-09 11:27

No gdzie w takich Barwicach znaleźć sprawców, graniczy z cudem

flora 2016-02-09 12:03

Na co liczyliscie trzeba było od razu zamka śledztwo i tak było wiadomo ze barwice policja nie znajdzie nikogo he kpina wy**ane ta policję na zbity p*sk

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: