Po pluszakach przyszedł czas na książki

  • KW
  • 2016-02-07 15:49:51
Po pluszakach przyszedł czas na książki
  • Foto: TV Gawex

Straż Miejska organizuje akcję pod hasłem „Wspólnie stwórzmy bibliotekę dla dzieci w szczecineckim szpitalu”, która będzie miała na celu zbiórkę przeróżnych książek dla dzieci. Przypomnijmy, ostatnia zbiórka organizowana przez szczecinecką straż miejską zbierania pluszaków, spotkała się ze sporym zainteresowaniem darczyńców oraz ogromną radością małych pacjentów.

Nowy Oddział Pediatryczny to wspaniałe miejsce na kącik pełen książek. W porozumieniu z władzami szczecineckiego szpitala postanowiliśmy zorganizować zbiórkę książek. Jeszcze niedawno organizowaliśmy akcję „Pluszak dla najmłodszego pacjenta szczecineckiego szpitala”, cieszymy się więc, że możemy być inicjatorem kolejnej zbiórki - mówi Paulina Peciak-Nazarewska ze Straży Miejskiej Szczecinek.

Akcja „Wspólnie stwórzmy bibliotekę dla dzieci w szczecineckim szpitalu” to szczególna akcja, ponieważ nie tylko popularyzuje czytelnictwo, ale przede wszystkim niesie radość tym, którzy tego najbardziej potrzebują, czyli pacjenci szpitala. Niestety, książki są zapomniane w dobie nowoczesnej technologii, a przecież potrafią one czynić cuda. Mogą łagodzić stres, przyczynić się do zapomnienia o chorobie, są pewną formą wspomagania terapii. Czytając książki relaksujemy się i nie myślimy o codziennych obowiązkach. Biblioteka w szczecineckim szpitalu na Oddziale Pediatryczny, to miejsce, gdzie rodzice będą mogli czytać swoim pociechom.

Straż Miejska apeluje do wszystkich mieszkańców Szczecinka i nie tylko Szczecinka - jeśli w Waszych domach są książki, które z radością czytaliście jako dziecko lub które czytały Wasze dzieci, a są już zbędne, zalegają gdzieś w kącie, na strychu, możecie podarować je dzieciom, pacjentom szczecineckiego szpitala.

Prosimy o dostarczanie książek pod adres ul. Karlińska 15 do siedziby Straży Miejskiej w Szczecinku. W przypadku, gdy z różnych przyczyn nie ma ktoś możliwości dostarczenia książek, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 94 37 405 44  lub drogą e-mailową p.peciak@sm.szczecinek.pl

Nawiązaliśmy kontakt ze znaną  Fundacją  ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. Cieszymy się, ponieważ fundacja ta postanowiła wesprzeć nas w tych działaniach, przekazując zakładki do książek oraz kalendarzyki. Będziemy je rozdawać wszystkim tym, którzy włączą się w tą szczytną akcję. Uroczyste otwarcie biblioteki odbędzie się już na początku marca bieżącego roku. Zapraszamy do włączenia się w akcję „ Wspólnie stwórzmy bibliotekę dla dzieci w szczecineckim szpitalu”. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami przyczynimy się do powstania pięknego kącika, pełnego przeróżnych książek dla dzieci o różnej tematyce - dodaje Paulina Peciak-Nazarewska. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: