Czaplineccy seniorzy i emeryci bawili się na balu

  • KW
  • 2016-02-07 10:01:59
Czaplineccy seniorzy i emeryci bawili się na balu
  • Foto: TV Gawex

W sobotni wieczór (06.02) emeryci i renciści z terenu gminy Czaplinek po raz dziesiąty bawili się na balu organizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Czaplinku.

Historia tego balu jest bardzo niesamowita. 10 lat temu tajemniczy sponsor skontaktował się z Urzędem Miasta i Gminy w Czaplinku z propozycją zorganizowania uroczystego spotkania/kolacji z koncertem dla najbardziej zapomnianych seniorów z różnych zakątków sołectw gminy Czaplinek. Sponsor zobowiązał się do pokrycia kosztów tej imprezy w całości. Oczywiście, pracownicy urzędu, w osobie Pani Katarzyny Szlońskiej, sekretarz gminy, podjęli się tej inicjatywy i tak, dziesięć lat temu odbyło się pierwsze spotkanie dla seniorów. Ta sytuacja powtarzała się przez kolejne 5 lat, tajemniczy sponsor fundował starszym mieszkańcom gminy Czaplinek niezapomniany bal.

Po okresie 5 lat tajemniczy sponsor przeniósł się na inne pole działalności charytatywnej i zaczął wspomagać osoby bezdomne, jednak to, co udało mu się zasiać w sercach pracowników Urzędu Miasta i Gminy Czaplinek kiełkuje do dziś. Pracownicy UMiG kontynuują tę wspaniałą tradycję i starają się ze wszystkich sił pozyskiwać środki na organizację balu dla seniorów. Tegoroczny bal rozpoczął się przepięknym koncertem w czaplineckim kościele, znanej wokalistki Eleni. To wydarzenie przyciągnęło nie tylko samych seniorów, ale również i innych mieszkańców miasta Czaplinek. Po 1,5-godzinnym koncercie był czas na wspólne zdjęcia, podpisywanie płyt i autografy. Następnie, specjalne podstawione autobusy zabrały seniorów na salę balową do miejscowości Broczyno i tam, po uroczystym rozpoczęciu i kolacji, rozpoczęło się karnawałowe szaleństwo do późnych godzin nocnych. Najstarszy uczestnik balu, Pan Stanisław, 92-latek, który uczestniczył we wszystkich edycjach tego balu, powiedział nam, że ta przepiękna inicjatywa, sprawia, że seniorzy czują się docenieni i pamiętani. Zdradził nam również przepis na udane życie, który okazuje się być bardzo prosty - wystarczy tylko wyzbyć się gniewu do drugiego człowieka, a zamiast tego, darzyć się miłością i szacunkiem.

Relacja z balu w poniedziałek, 8 lutego w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Agnieszka 2016-02-08 09:50

Oby jak najwięcej osób kierowało się przepisem Pana Stanisława na długie i udane życie "...wystarczy tylko wyzbyć się gniewu do drugiego człowieka, a zamiast tego, darzyć się miłością i szacunkiem"

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: