Zimowy zlot miłośników pojazdów militarnych w Bornem Sulinowie

  • KW
  • 2016-02-06 13:33:19
Zimowy zlot miłośników pojazdów militarnych w Bornem Sulinowie
  • Foto: TV Gawex

5 lutego, rozpoczął się w Bornem Sulinowie "V Poligon Zimowy'', czyli spotkanie miłośników pojazdów militarnych. Zakończy się on w niedzielę, 7 lutego.

Z roku na rok inicjatywa nabiera tempa, choć zdecydowanie to letnia edycja tego spotkania, do Bornego Sulinowa przyciąga prawdziwe tłumy. Edycja zimowa jest więc, jak to mówią organizatorzy, "dla twardzieli", a takich przecież wśród miłośników militariów nie brakuje. Piąta edycja rozpoczęła się w piątek i potrwa do niedzieli. Miejsce zlotu jest takie samo i takie same są także atrakcje, które zaplanowali organizatorzy.

Pierwszym wyzwaniem dla uczestników było piątkowe przyjęcie i zorganizowanie czasu dla około 160-osobowej grupy uczestników Półkolonii Miejskich, organizowanych przez szczecinecką Miejską Jednostkę Obsługi Oświaty, Szkołę Podstawową nr 1 oraz Szczecinecką Organizację Turystyczną. Dzieci odwiedziły borneński poligon, miały okazję pojeździć amfibią, a na zakończenie zorganizowano dla nich ognisko z kiełbaskami. Natomiast uczestnicy zlotu piątkowy wieczór spędzili integracyjnie. 

W sobotę zaplanowano wyjazd do obozu jenieckiego Gross Born Oflag IID z przewodnikiem, a w niedzielę „zimowy tankodrom” czyli sprawdzenie możliwości technicznych pojazdów militarnych na przeszkodach terenowych „tankodromu” w warunkach zimowych. Relację z tego wydarzenia wyemitujemy w TV GAWEX, w nadchodzącym tygodniu. Już dziś zapraszamy Państwa przed telewizory.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: