Proces strażników miejskich ponownie odroczony

  • KW
  • 2016-02-06 13:22:16
Proces strażników miejskich ponownie odroczony
  • Foto: TV Gawex

W miniony czwartek (04.02) odbył się kolejny proces byłych strażników miejskich ze Szczecinka, którzy odpowiadają między innymi za pobicie oraz pozbawienie wolności mieszkańca Szczecinka. Niestety, ponownie nie udało się przesłuchać wszystkich świadków, dlatego proces odroczono do marca.

To już kolejny proces dotyczący nieprawidłowej interwencji, która miała miejsce w październiku 2014 roku w naszym mieście. Przypomnijmy, interwencja miała miejsce w godzinach wieczornych na Placu Wolności, gdzie przebywała grupa młodych ludzi, którzy zakłócali spokój. Funkcjonariusze Straży Miejskiej podczas interwencji zażądali od jednego z mężczyzn dokumentów, których on nie okazał. Został więc wepchnięty do radiowozu i pobity, co zostało przez niego nagrane. Sprawa nagłośniona została 18 października 2014 roku poprzez umieszczenie filmu z interwencji w sieci przez pobitego. Wywołała ona ogromne poruszenie społeczne i zainteresowanie mediów. Odbyło się już kilka spotkań w sądzie w tej sprawie. Po listopadowym przesłuchaniu (informowaliśmy Państwa o tym w artykule: KOLEJNA ROZPRAWA SĄDOWA WS. POBICIA MŁODEGO MĘŻCZYZNY PRZEZ STRAŻNIKÓW MIEJSKICH) zaplanowano kolejne, na grudzień 2015. Niestety zostało ono odroczone z powodu zawieszenia przez jednego z obrońców działalności adwokackiej.

Kolejne podejście do przesłuchań odbyło się w miniony czwartek. Tutaj również udało się przesłuchać zaledwie dwóch świadków z pięciu. Dwóch nieobecnych przebywa za granicą, a do trzeciego nie ma możliwości wręczenia wezwania. Spowodowało to kolejne odroczenie rozprawy na marzec 2016. 

Komentarze (2)

emerytka 2016-02-07 05:27

i po co taka kołomyja interwencja to interwencja nie potrafił sie zachowac to nalezalo mu sie i kropka tepic huliganow własnie po to jest potrzebna straz miejska

mini 2016-02-08 09:04

Do emerytka. ..ty krewna ktoregos z tych cwaniakow "czarnuchow " jestes czy jak ??? ,,,bo glupie brednie mowisz jak by cie p***lilo... Na pochybe dziadom, I do pie !!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: