''Było to wyrównanie pewnych krzywd'' - konferencja nowego dyrektora RDLP w Szczecinku, Andrzeja Modrzejewskiego

  • KW
  • 2016-02-05 14:27:38
''Było to wyrównanie pewnych krzywd'' - konferencja nowego dyrektora RDLP w Szczecinku, Andrzeja Modrzejewskiego
  • Foto: TV Gawex

25 listopada stanowisko dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku objął Andrzej Modrzejewski, który zastąpił na tym miejscu Sławomira Cichonia. Dzisiaj (05.02) odbyła się pierwsza konferencja prasowa nowego dyrektora, który poruszył w jej trakcie kilka ważnych kwestii.

Nowy dyrektor odniósł się przede wszystkim do zmian, które nastąpiły w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych po objęciu przez niego stanowiska. Na 80 osób zatrudnionych w biurze zmieniłem stanowiska czterem osobom. Nie ma więc okrutnej odwetowej rzezi, o której opowiadano w mieście - mówił A. Modrzejewski. Panu burmistrzowi chciałem przypomnieć, że dokładnie 6 lat temu bylem również odwołany z przyczyn politycznych, także niech nie twierdzi, że odwołanie dyrektora Cichonia było przyczyną polityczną, bo to po prostu było wyrównanie pewnych krzywd, które dawniej się wydarzyły - dodał. Dyrektor zaznaczył także, że pracownicy, którzy są fachowcami pracują i nie ma oglądania się z jakiej są partii politycznej. I tak pozostanie. Nawet jeżeli jest wojna na górze, nie wolno tego przenosić na ciała gospodarcze - podsumował.

Natomiast na pytanie jak została rozwiązana sprawa ze Związkami Usług Leśnych, obecny dyrektor RDLP Szczecinek odpowiedział, że udało się dojść do porozumienia i większych problemów w tej materii nie przewiduje. W tym roku udało się parę rzeczy wyprostować i jak dotąd idzie to dobrze. Na setki ZULów, które pracują, mamy tylko dwie skargi. W zeszłym roku było tego o wiele więcej. Staramy się pewne rzeczy wyprostować, aby były jasne dla nas i dla Zakładów Usług Leśnych. Współpracujemy z autorami ostatniego głośnego protestu i współpraca układa się moim zdaniem bardzo dobrze - informuje Andrzej Modrzejewski.  Jak również zapowiedział dyrektor, w tym roku największy nacisk zostanie położony na hodowlę i przebudowę drzewostanów.

Relacja z konferencji już dzisiaj (05.02) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: