Wyjątkowe fotografie w czerni i bieli

  • KW
  • 2016-02-05 07:36:03
Wyjątkowe fotografie w czerni i bieli
  • Foto: TV Gawex

W czwartkowe popołudnie (04.02) szczecineckie Muzeum Regionalne otworzyło wyjątkową wystawę czarno-białych zdjęć autorstwa Metodego Metkowskiego.

"Piękno w czerni i bieli" to tytuł wystawy fotograficznej autorstwa Metodego Metkowskiego, szczecineckiego artysty, fotografika, który na co dzień był prawnikiem i pracował jako sędzia w szczecineckim sądzie. Autor z zawodu był prawnikiem i przez wiele lat pracował w szczecineckim sądzie. Oprócz kariery zawodowej Metody był czynnym uczestnikiem życia turystycznego w Szczecinku oraz fotografem. Podróże go inspirowały - mówi Ireneusz Markanicz, dyrektor Muzeum Regionalnego w Szczecinku.

Wczorajsza wystawa to zbiór wieloletniej kolekcji zdjęć. Po śmierci artysty, jego żona przekazała wszystkie fotografie do szczecineckiego muzeum. Jak podkreśliła małżonka Metodego Metkowskiego, Pani Irena, jej mąż nie rozstawał się z aparatem, fotografował wszystko, co wydało mu się interesujące, najchętniej jednak skupiał się na przyrodzie. On był wrażliwy na naturę i szukał nastrojów w tych dzieciach - mówi Pani Irena. Natomiast Ireneusz Markanicz zaznacza, że fotografie są rodzinną opowieścią, pokazują, jak zmieniało się nasze miasto oraz życie w nim. Metody Metkowski nie poprzestawał na ujęciach klasycznych, ale szukał innych możliwości wyrazu, eksperymentując z obrazem i materiałem fotograficznym, co dawało nowe efekty. Jego prace cechują się szczególnym klimatem i nastrojem, a wśród nich wyróżniają się pełne dynamizmu i dramatyzmu pejzaże.

Autor zdjęć był aktywnym członkiem, a następnie prezesem Szczecineckiego Towarzystwa Fotograficznego. Brał udział i był wielokrotnie nagradzany w licznych krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych. Wystawę "Piękno w czerni i bieli" można oglądać w szczecineckim muzeum do 28 lutego.

Relacja z wernisażu już dzisiaj (05.02) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: