Ferie w Szczecinku również na sportowo

  • KW
  • 2016-02-04 13:25:15
Ferie w Szczecinku również na sportowo
  • Foto: TV Gawex

Trwa czas zasłużonego odpoczynku dla dzieci, czyli ferie zimowe. Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Samorządową Agencją Promocji i Kultury w tym roku zaprosił uczniów na aktywne spędzenie tego czasu. W tym roku zajęcia podzielono na dwie grupy tematyczne: „Zoolandia w SAPiK-u” oraz „Na sportowo z OSiR-em”.

Grupa sportowa OSiRu spędza ferie aktywnie, poprawiając swoją kondycję fizyczną i doskonale się przy tym bawiąc. Nie brakuje tu wizyt na basenie czy zawodów sprawnościowych. Dzisiaj dzieci cały dzień spędzają na Hali Ślusarnia, gdzie podzielone na cztery grupy, biorą udział w sportowych zmaganiach. Przygotowano dla nich cztery rodzaje zajęć: tenis stołowy, zajęcia lekkoatletyczne, ćwiczenia na siłowni oraz strzelanie z broni. Zajęcia strzeleckie przeprowadził szczecinecki Klub Strzelecki Impuls. Klub Strzelecki przygotował dwa stoiska do strzelania oraz pokaz różnego rodzaju broni. Korzystamy z tej prowizorycznej strzelnicy na Hali Ślusarnia całą zimę i cieszę się, że mogliśmy pomóc OSiRowi w zorganizowaniu jakiejkolwiek imprezy dla dzieci właśnie tutaj, i odwdzięczyć się też za pomoc w wypożyczeniu miejsca do strzelania - mówi Zbigniew Masełek, Prezes Klubu Strzeleckiego IMPULS Szczecinek.

Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów, którzy przygotowali dla uczestników zajęć szereg atrakcji. Jak mówi nam Jacek Lesiuk, trener lekkiej atletyki i jeden z instruktorów, dzieci bardzo chętnie biorą udział w zajęciach, rywalizują, a przede wszystkim dobrze się bawią. Również dzieci potwierdzają, że zajęcia bardzo im się podobają i za rok na pewno zapiszą się ponownie.

W piątek (05.02), na zakończenie pierwszego tygodnia ferii z SAPiKiem i OSiRem, wszystkie dzieci będą bawiły się na sportowo w hali przy ulicy Wiatracznej. Tam wezmą udział w różnego rodzaju zabawach, konkursach, w prelekcji przygotowanej przez Straż Miejską, a na koniec dnia potańczą w trakcie dyskoteki.

Relacja z zajęć zobaczą Państwo w dzisiejszym (04.02) serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: