''Na szlaku historii - Szczecinek militarnie'' - drugi dzień półkolonii miejskich

  • KW
  • 2016-02-02 14:37:07
''Na szlaku historii - Szczecinek militarnie'' - drugi dzień półkolonii miejskich
  • Foto: TV Gawex

Dzieci z naszego miasta i powiatu podczas ferii zimowych na pewno nie mogą narzekać na nudę. Świadczy o tym fakt, że różne instytucje przygotowały dla nich spory wachlarz atrakcji, wycieczek i spotkań, aby zimowa przerwa w nauce upłynęła w miłej i radosnej atmosferze, bez nudy i siedzenia w domu.

Jedną z takich ofert są półkolonie miejskie, których głównymi organizatorami są Miejska Jednostka Obsługi Oświaty, Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna. Każdy dzień, w pierwszym tygodniu półkolonii, jest tematyczny. Dziś skupiono się na historii i militarnym Szczecinku. Uczestnicy zajęć zostali podzieleni na grupy, które brały udział w kilku rodzajach zajęć. Jedne z nich to podchody, które przeprowadził 13. Czarny Szczep ze Szczecinka. Dzieci musiały przejść wyznaczoną trasą oraz wykonać kilka zadań. Trasa, którą przygotowano do przejścia wynosiła około 3 kilometrów i bardzo sprawnie każda z grup poradziła sobie z tym dystansem oraz z zadaniami.

Podczas rozmowy z dziećmi, uczestnikami półkolonii, usłyszeliśmy jak bardzo podobały się im dzisiejsze zajęcia, a szczególnie zwiedzanie bunkra. Jedni byli w nim już kolejny raz, a drudzy po raz pierwszy. Największe zainteresowanie wzbudziła pułapka, piętrowe łóżka oraz naboje. Myślę, że są to bardzo interesujące zajęcia dla dzieci. Przez cały dzień zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji, dzieci bawią się, a poprzez zabawę uczą. Mamy ponad 160 uczestników półkolonii, więc zainteresowanie jest spore - mówi nam Roksana Malinowska ze SzLOTu.

Wtorek (02.02) upłynął pod znakiem historii, natomiast w poniedziałek, czyli w pierwszy dzień półkolonii miejskich, dominowały różne dziedziny sportu. Dzieci bawiły się na basenie, próbowały nurkowania czy wspinaczki. Dodatkowo ratownicy WOPRu przygotowali dla nich wykład dotyczący bezpieczeństwa - dodaje R. Malinowska.

Miejskie półkolonie potrwają dwa tygodnie. Dzieci czeka jeszcze wiele atrakcji, między innymi zajęcia tematyczne Z Wędką za Pan Brat, Poznajemy Region czy przejażdżka pojazdami militarnymi w Bornem Sulinowie, zabawa na lodowisku, wyjście do kina, turniej w kręgle i wiele, wiele innych. Program jest naprawdę ciekawy i przebogaty, a wszystkie atrakcje i wycieczki, z których korzystają dzieci, są nieodpłatne. Harmonogram półkolonii dostępny jest na stronie http://www.szlot.pl oraz http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/10417/HARMONOGRAMY-Ferie-w-Szczecinku-pelne-atrakcji

Relację z zajęć zobaczą Państwo w dzisiejszym wydaniu wiadomości Echa Dnia w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: