Studniówkowy weekend

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-01-31 15:04:26
Studniówkowy weekend
  • Foto: Remus Foto i Video

To był z pewnością niezapomniany weekend dla wielu uczniów klas maturalnych w naszym mieście. W ten weekend odbywało się bowiem aż pięć studniówek.

Swoje święto miały następujące szkoły ponadgimnazjalne: Oflagu IID z Bornego Sulinowa, „Rolniczak” (Zespół Szkół nr 6), Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV,  I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety, oraz Ekonomik. Na wszystkich tych balach panowała radosna atmosfera, ale uśmiech na twarzach mieszał się ze łzami wzruszeń. Tym pierwszym balem bowiem, na 100 dni przed maturą uczniowie witali się z dorosłością, a jednocześnie żegnali się ze swoimi nauczycielami, wychowawcami i przyjaciółmi.

W piątek 29.01 o godz. 18:00 Jako pierwsi rozpoczęli swój bal uczniowie  ZS im. Bohaterów Oflagu IID z Bornego Sulinowa. Tradycyjnie bal poprzedził przepięknie wykonany polonez, bogaty w wiele rzadko spotykanych figur.  Dyrektor szkoły Jacek Wojciechowski podkreślił w imieniu kadry pedagogicznej  jak bardzo nauczyciele zdążyli się zżyć ze swoimi uczniami i jak trudno  jest im  dziś wypuścić ich w świat. Podkreślił, że  w przypadku szkoły im. Bohaterów Oflagu IID większość uczniów jest pod opieką tych samych nauczycieli  przez cały czas trwania gimnazjum i liceum, co daje aż szczęść lat wspólnej pracy. Do tego klasy są małe i wszyscy uczniowie traktowani są  niczym  rodzina. Potwierdzali to sami absolwencki, którzy demonstrowali swoje przywiązanie do kadry pedagogicznej w licznych podziękowaniach i laudacjach.

 Zdjęcia ze studniówki ZS im. Bohaterów Oflagu II D są dostępne TU

W ten sam wieczór  29. 01 bawili się także uczniowie szczecineckiego „Rolniczaka” (ZS nr 6). Ze względu na dużą liczbę uczniów biorących udział w balu odbył się on w restauracji Residence

Ekonomik, w tym roku podzielił swoich absolwentów na trzy grupy. W ten, ostatni już  weekend bawiły się  klasy Technikum Ekonomicznego oraz Technikum Informatycznego.

Studniówka ZS nr 2 im. Księcia Warcisława IV także odbyła się  w “Kolejarzu”. Na sali pojawiło się ponad 100 uczniów wraz z osobami towarzyszącymi i rodzicami, którzy dopingowali młodych podczas jakże pięknie odtańczonego poloneza. Cały układ przygotował Dariusz Brambor, a uczniowie ćwiczyli go wielokrotnie i trzeba przyznać, że opanowali trudne układy do perfekcji. Dyrektor Rober Jasek życzył swoim podopiecznym udanej zabawy, podkreślając, że dzisiejszy bal zapamiętają na długo oraz podkreślił, że ma nadzieję, że gronu pedagogicznemu udało się zrobić wszystko aby  jak najlepiej przygotować tych młodych  ludzi do zawodu.

Przypomnijmy na balu studniówkowy ZS nr 2 im. Księcia Warcisława IV bawiły się klasy IV  o profilu, technik żywienia i usług gastronomicznych,  technik hotelarstwa i technik usług fryzjerskich. Młodzież przygotowała podziękowania dla swoich wychowawców i nauczycieli, a także krótkie inscenizacje inspirowane śmiesznymi momentami z życia szkoły.

Zdjęcia ze studniówki ZS nr 2 im. Księcia Warcisława IV dostępne są TU

Studniówka I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety odbywała się tradycyjne na terenie szkoły, w  sali gimnastycznej, która na tą wyjątkowa okazję została pięknie przystrojona przez uczniów i rodziców.

Jak co roku wieczór rozpoczął dyrektor Jerzy Kania podkreślając wagę i rangę tego wydarzenia słowami na ten wieczór czekaliśmy prawie trzy lata. To wieczór niezapomniany, przepiękny, który ma być uwieńczeniem waszego pobytu w szkole. Ma  on pokazać, że nie tylko potraficie się uczyć, ale i bawić – powiedział Kania. Dyrektor podziękował też tym wszystkim, którym bezpośrednio przyczynili się do organizacji balu - aż 40 uczniów włożyło wiele wysiłku w to, aby ta sala wyglądała tak wyjątkowo.

Bal rozpoczął polonez, w wykonaniu uczniów i nauczycieli, którego choreografię opracował prof. Tomasz Mazur. Następnie uczniowie zaprezentowali swój program artystycznych w ramach którego przedstawili krótki układ taneczny inspirowany znanymi przebojami muzycznymi takimi jak Dirty Dancing, czy Titanic, oraz film o  tragicznych losach złodzieja arkuszy egzaminacyjnych.

Przyszłym maturzystom życzenia złożył także gość specjalny, poseł na sejm RP Radosław Lubczyk z ugrupowania Nowoczesna Ryszarda Petru. Poseł wyraził wzruszenie wynikające z obecności na tak wspaniałym balu, a młodym życzył między innymi, aby bawili się dziś przynajmniej równie długo jak obraduje ostatnio sejm VIII kadencji.

Młodzież przemówieniami, kwiatami i  gromkimi oklaskami dziękowała swoim wychowawcom i nauczycielom. Na ręce dyrektora  Jerzego Kani złożono zaś haftowane berety, z których każdy symbolizował daną klasę opuszczającą mury szkoły. 

Zdjęcia ze studniówki I Liceum im. Księżnej Elżbiety dostępne są TU

Każdy bal był wspaniały i wyjątkowy, obszerną relację z tych wydarzeń zobaczą Państwo w poniedziałek 1 lutego w TV Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: