Spotkanie z Arturem Barcisiem

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-01-28 13:39:08
Spotkanie z Arturem Barcisiem
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj 27. 01 miejska Biblioteka w Szczecinku przygotowała dla mieszkańców nie lada atrakcję. Mowa tu o spotkaniu ze znanym i lubianym aktorem Arturem Barcisiem, który do miejskiej biblioteki przyciągnął tłumy.

Artur Barciś popularny aktor teatralny kinowy i serialowy, mieszkańcom Szczecinka znany jest przede wszystkim z ról granych w na małym ekranie takich jak Miodowe lata czy Ranczo. Jego rola Norka sympatycznego pracownika kanalizacji miejskiej, czy inteligentnego ale cynicznego polityka Czerepacha zyskała mu rozpoznawalność i sympatię widzów w całej Polsce. Potwierdziło to chociażby spotkanie w szczecineckiej bibliotece na które przyszło tak liczne grono fanów aktora.

Podczas spotkania Barciś opowiadał o kulisach powstawania serialu Ranczo, w którym ostatnio gra. Przytaczając różne anegdoty, opowiadał o zgranej współpracy całego zespołu, a także  istotnej roli scenarzysty, który w tym przypadku serialu, który opowiada także o polityce wykazał się  wręcz proroczymi umiejętnościami.  Ten serial jest przezabawny – mów Barciś -przygotowując się do roli czytam tylko swoje wątki, bo chcę mieć przyjemność oglądania Rancho  w domu.  Jeśli  w trakcie emisji akurat gram w teatrze, to  dany odcinek nagrywam i potem oglądam razem z żoną. Tak naprawdę to jedyny serial który oglądam w telewizji.

Nie obyło się bez wspomnień z dzieciństwa i lat szkolnych, kiedy to narodziło się zainteresowanie młodego chłopca magią jaką niesie ze sobą praca aktora i zauroczenie tym zawodem. Niestety pomimo ukończenia szkoły aktorskiej początki pracy w zawodzie nie były łatwe, przypadały bowiem na raczej mroczne czasy głębokiego PRL-u. Aktor wspomina jak w dobie kryzysu dziergał swetry i tworzył kolorowe ubrania - patchworki, uwielbiane zresztą przez koleżanki aktorki, które do dziś wspominają z rozrzewnieniem ten aspekt twórczości aktora.

Aktor ma na swoim koncie również udane próby reżyserskie, mowa tu o spektaklu Trzy razy Piaf – który odniósł duży sukces  i do dziś cieszy się popularnością widzów.  Jest także znany ze swoich dubbingów, czy nagrań lektorskich. Ostatnio nagrał dwa audiobooki: "Seniorzy w natarciu" i "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął".

Na koniec nie zabrakło pytań do aktora. Uczestnicy chcieli wiedzieć między innymi  jak potoczą się losy bohaterów serialu w kolejnym sezonie, kiedy Barciś zagra w reklamie, czy jak długo pracowała nam swoją perfekcyjną dykcją. Spotkanie  pewnie mogłoby się ciągnąc jeszcze bardzo długo, gdyby nie to, że Artur Barciś jest zagorzałym fanem piłki ręcznej, a w ten wieczór rozgrywany był jakże ważny dla naszej reprezentacji mecz.

 Na obszerną relację z tego wydarzenia zapraszamy w piątek 29 stycznia do naszego programu

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: