Karnawałowo w borneńskim DPSie

  • KW
  • 2016-01-28 11:03:02
Karnawałowo w borneńskim DPSie
  • Foto: TV Gawex

Styczeń to czas bali karnawałowych i choć w tym roku okres karnawału jest krótszy, niż w poprzednim, to mimo wszystko imprez nie brakuje w różnego rodzaju placówkach. W minioną środę (27.01) mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej z Bornego Sulinowa również mieli swój bal, który jest już u nich tradycją. Oprócz występu zespołu Jarzębiny i tańców były również konkursy.

Bale karnawałowe to jedna z wielu tradycji kultywowanych w Domu Pomocy Społecznej z Bornego Sulinowa. Jak powiedziała nam dyrektor borneńskiej placówki, Krystyna Berdyńska, podopieczni bardzo lubią i wręcz czekają na tego typu inicjatywy, których w ciągu roku jest naprawdę sporo. Takie bale, oprócz aspektów towarzyskich, spełniają również rolę terapii, gdyż nie od dziś wiadomo, że taniec i muzyka działają bardzo odstresowująco nie tylko na młodych, ale również na ludzi starszych. Jak podkreślają sami mieszkańcy, takie inicjatywy są im bardzo potrzebne, gdyż za każdym razem wprawiają ich w bardzo radosny nastrój powodując zapomnienie o wszystkich, mało przyjemnych sprawach.

Na tegorocznym balu gwiazdą imprezy był zespół Jarzębiny, który swój występ rozpoczął kolędami w wyjątkowych aranżacjach. Kolejny punkt koncertu zawierał już utwory bardziej karnawałowe, zachęcające mieszkańców DPSu do tańców na parkiecie. Na szczególna uwagę zasługuje fakt, że do tańca porwali się również podopieczni, którzy są ograniczeni ruchowo i poruszają się na wózkach inwalidzkich. Nie zabrakło także konkursów, wbrew pozorom wcale nie łatwych.Takie bale to dowód na to że bawić się i tańczyć można w każdym wieku, wystarczy tylko odpowiednie towarzystwo i ulubiona muzyka.

Relacja z balu już dzisiaj (28.01) w TV Gawex, zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: