Szczecineccy strażacy ćwiczyli na lodzie. Przyglądali się uczniowie klas pożarniczych

  • KW
  • 2016-01-27 15:26:05
Szczecineccy strażacy ćwiczyli na lodzie. Przyglądali się uczniowie klas pożarniczych
  • Foto: TV Gawex

W bardzo ciekawych zajęciach wzięli dzisiaj (27.01) udział uczniowie dwóch klas pożarniczych z Zespołu Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku. Wszystko dzięki ćwiczeniom szczecineckich strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, którzy doszkalali się z ratownictwa wodno-lodowego na skutym lodem jeziorze Trzesiecko.

Po ostatnich mrozach, na akwenach wodnych stale utrzymuje się lód. W wielu przypadkach jest on niestabilny i stanowi zagrożenie dla osób, które decydują się na niego wejść. Dlatego też w środę na jeziorze Trzesiecko, szczecineccy strażacy brali udział w ćwiczeniach wodno-lodowych, które miały za zadanie doszkolić mundurowych w przypadku akcji ratowniczej na lodzie. W ramach doskonalenia zawodowego prowadzimy zajęcia dla strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szczecinku. W związku z okresem zimowym i roztopami, strażacy przypominają sobie jak zachowywać się na wodzie i jak uratować człowieka, pod którym załamał się lód -  mówi mł. bryg. Krzysztof Smukowski z PSP Szczecinek.

Wszystkim działaniom przyglądali się dzisiaj uczniowie dwóch, szczecineckich klas pożarowych z Zespołu Szkół nr 6. Ćwiczenia były dla nich doskonałą okazją do przekonania się, jakie zagrożenia związane są z wchodzeniem na cienki lód. Dowiedzieli się oni również, jak skutecznie udzielić pomocy osobie poszkodowanej, która znajduje się w wodzie. Nauczyciele i uczniowie uczestniczący w pokazie zapewniali, że takie zajęcia praktyczne to ważne uzupełnienie zajęć teoretycznych, a także możliwość zadbania w przyszłości o bezpieczeństwo własne i innych osób.

Więcej na temat ćwiczeń zobaczycie Państwo w jutrzejszym (27.01) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: