33. Bieg Winanda Osińskiego w nowszej odsłonie

  • KW
  • 2016-01-27 12:42:35
33. Bieg Winanda Osińskiego w nowszej odsłonie
  • Foto: TV Gawex

Już 24 kwietnia nasze miasto ponownie zamieni się w stolicę biegową, a wszystko za sprawą 33. Biegu Winanda Osińskiego, który jest już jedną z tradycyjnych imprez naszego miasta.

Bieg Winanda Osińskiego ma już 33 lata. W 1982 roku w Szczecinku rozegrano pierwszy bieg uliczny jego imienia, w 1996 roku sam Winand Osiński był honorowym starterem jubileuszowego, XV Biegu Ulicznego, otrzymał też honorowy tytuł „Zasłużonego dla miasta Szczecinka”. Jak podkreśla dyrektor szczecineckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Maciej Makselon, ten bieg to wyjątkowa impreza dla naszego miasta. Ten bieg ma olbrzymią tradycję, to już 33 edycje i w naszym kraju niewiele imprez może się takim wynikiem poszczycić - usłyszeliśmy.

Memoriał pamięci pierwszego szczecineckiego olimpijczyka, czyli Bieg Winanda Osińskiego odbędzie się bez względu na pogodę, 24 kwietnia. Jednak w tym roku organizatorzy postanowili zmienić trasę. Nie przebiegniemy przez deptak i Plac Wolności, gdyż będzie on w tym czasie remontowany - informuje Maciej Makselon. Wytyczona trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a jej długość wynosi 10 km. Będzie również oznakowana co kilometr znakami pionowymi i poziomymi. Dwa punkty odświeżenia, zaopatrzone w wodę do picia, będą znajdowały się co 4 kilometry.

W tym roku również nagrody ulegną zmianie. Jak zapowiedzieli organizatorzy, będą one znacznie niższe, a wszystko dlatego, aby zniechęcić profesjonalnych biegaczy, którzy często startują w takich biegach dla samej nagrody. Nagroda główna będzie to 1500 złotych, jest to niższa nagroda. Obniżyliśmy ją po to, aby bieg był wyłącznie dla amatorów, a nie dla zawodowców. Dzięki temu zwiększy się też pula nagród, które są losowane spośród wszystkich uczestników memoriału -  informuje dyrektor szczecineckiego OSiRu.

Tradycyjnie jak w latach ubiegłych, oprócz biegu głównego, odbędzie się również szereg innych biegów o różnych dystansach skierowanych głównie do dzieci i młodzieży. Zapisy na bieg już się rozpoczęły. Głównym organizatorem tego wydarzenia jest szczecinecki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Więcej o wydarzeniach sportowych w naszym mieście usłyszycie Państwo w dzisiejszym (27.01) programie Gość Dnia, w którym porozmawiamy z Maciejem Makselonem, dyrektorem OSiRu w Szczecinku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: