XVIII Przegląd Kolęd i Pastorałek w kościele pw. Ducha Świętego w Szczecinku

  • KW
  • 2016-01-26 08:54:29
XVIII Przegląd Kolęd i Pastorałek w kościele pw. Ducha Świętego w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

"Lulajże Jezuniu", "Cicha noc" czy "Anioł Pasterzom mówił" - to jedne z wielu kolęd, które zostały zaprezentowane podczas XVIII Przeglądu Kolęd i Pastorałek organizowanego przy parafii pw. Ducha Świętego w Szczecinku. Jak podkreślili organizatorzy z roku na rok wzrasta poziom oraz zainteresowanie tą inicjatywą.

Styczeń to wciąż czas kolędowania i choć mało kto pamięta jeszcze świąteczne przysmaki, to kolędy rozbrzmiewają na wielu festiwalach i przeglądach przez cały miesiąc. Taką kolędową tradycją może poszczycić się parafia pod wezwaniem Ducha Świętego, która już po raz 18-ty zorganizowała Przegląd Kolęd i Pastorałek. Idea przeglądu jest taka, aby kultywować śpiew kolęd i pastorałek, gdyż ta tradycja powoli zanika - szczególnie na północy naszego kraju - mówi o. Arkadiusz Sojka, proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Szczecinku.

Jak co roku, w domu parafialnym, zaprezentowali się wokaliści indywidualni oraz różnego rodzaju zespoły. Młodzież występowała przede wszystkim w kategoriach: zespoły wokalne, soliści, zespoły wokalno-instrumentalne oraz rodziny śpiewające Nie zabrakło także kategorii wiekowych, takich jak przedszkola, klasy 0-3 czy 4-6 i gimnazja. Wbrew pozorom kryteria oceny do najlżejszych nie należały. Jak powiedziała nam prowadząca tegoroczny przegląd, Pani Renata Dawlewicz najwyżej punktowany był własny akompaniament. Jury ocenia w kryteriach: umiejętności wokalne i muzykalność, interpretacja utworów, dobór repertuaru, aranżacja, ogólny wyraz artystyczny i własny akompaniament - powiedziała nam Renata Dawlewicz. Jak każdego roku, jury nie miało łatwego zadania, zdaniem organizatorów z roku na rok poziom przeglądu staje się coraz wyższy.

Dłuższa relacja z tego wydarzenia już dzisiaj (26.01) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: