Powiat szczecinecki dofinansował utworzenie 28 miejsc pracy w firmie Nitex

  • KW
  • 2016-01-25 14:07:52
Powiat szczecinecki dofinansował utworzenie 28 miejsc pracy w firmie Nitex
  • Foto: TV Gawex

9 grudnia 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Szczecinku odbyło się podpisanie listu intencyjnego przez władze powiatu oraz Miasto Szczecinek z firmą Nitex. Wówczas powiat oraz miasto deklarowały pomoc dla inwestora i zapewnienie refundacji stworzenia 30 miejsc pracy. Dzisiaj (25.01) podpisano umowę, która deklaracje zamieniła w rzeczywistość. Powiat dofinansuje utworzenie 28 miejsc pracy w firmie Nitex.

W liście intencyjnym podpisanym w grudniu, powiat szczecinecki oraz Miasto Szczecinek zadeklarowały pomoc finansową dla firmy Nitex, czyli nowego przedsiębiorcy, który na terenie naszego powiatu chce uruchomić działalność - produkcję mebli tapicerowanych. Nasza deklaracja opiewała na refundację kosztów stworzenia 30 miejsc pracy. 15 stycznia było posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy, które jest ciałem doradczym ws. środków finansowych otrzymywanych przez powiat i dzisiaj mamy już dopiętą i przygotowaną umowę na refundację kosztów 28 stanowisk pracy - mówił Starosta Szczecinecki, Krzysztof Lis podczas dzisiejszego spotkania. Jak zaznacza Starosta Szczecinecki to pokazuje, jak bardzo nasz powiat wspiera nowych przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć działalność właśnie na tym terenie. 

Dodatkowo powiat rozpoczyna nabór wniosków na dotacje dla osób bezrobotnych, które chcą otworzyć działalność gospodarczą (przeznaczono na to 450 tysięcy złotych) oraz nabór wniosków na refundację kosztów utworzenia stanowisk pracy przez przedsiębiorców (przeznaczono na to 600 tysięcy złotych). To łącznie 80 miejsce pracy, które pojawią się na szczecineckim rynku - podsumowuje Krzysztof Lis.

Umowę podpisał Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis oraz inwestor i właściciel firmy Nitex, Wojciech Mucha. Szkoliliśmy 38 osób i z tej grupy w tej chwili wybraliśmy 28 osób, które w pierwszym tygodniu lutego rozpoczną swoją pracę w Szczecinku. Kończymy prace remontowo-adaptacyjne hali, którą wynajęliśmy. Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia zainstalujemy wszystkie maszyny i rozpoczniemy produkcję -  poinformował Wojciech Mucha. Podczas dzisiejszego spotkania usłyszeliśmy także od inwestora, że firma planuje systematycznie zwiększać zatrudnienie, tym bardziej, że powierzchnia hali pozwala na pracę jednorazowo 50-60 osób. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak produkcja rozwinie się w Szczecinku.

Relacja z podpisania umowy już dzisiaj (25.01) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: