Przetarg rozstrzygnięty. Koszalińska firma przebuduje Plac Wolności i ulicę 9-go Maja

  • KW
  • 2016-01-25 13:35:48
Przetarg rozstrzygnięty. Koszalińska firma przebuduje Plac Wolności i ulicę 9-go Maja
  • Foto: Urząd Miasta Szczecinek

Szczecinecki ratusz wyłonił właśnie firmę, która zajmie się przebudową Placu Wolności oraz przyległych do niego ulic. Przetarg wygrała koszalińska firma Tebra i jeszcze w tym tygodniu powinna zostać podpisana umowa.

Przypomnijmy, 14 stycznia br. zakończył się nabór ofert na wykonanie przebudowy szczecineckiego Placu Wolności i ulic do niego przyległych. Wpłynęło aż 14 ofert, spośród których komisja konkursowa wybrała firmę Tebra z Koszalina. Cena oferty to 5 965 500 złotych.

W budżecie miasta na rok 2016, zabezpieczono kwotę 3 milionów złotych na ten cel oraz w budżecie na rok 2017 także 3 miliony złotych, co daje razem 6 milionów złotych. Prace powinny ruszyć jeszcze w lutym br., a zakończenie inwestycji planowane jest na koniec roku 2017.

W ramach zaplanowanych prac, przebudowany zostanie nie tylko Plac Wolności, lecz także przylegające do niego ulice, takie jak 9-go Maja, Zamkowa, Bohaterów Warszawy, 1-go Maja. Zmieniona zostanie nawierzchnia, wykorzystane do tego będą różne materiały, fontannę, która znajduje się na środku placu, zastąpią fontanny posadzkowe (będą one także w innym miejscu). Zmieni się oświetlenie i na pewno będziemy mogli liczyć na sporo zieleni, miejsca do siedzenia i parkingi dla rowerów.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: