Dzień Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie

  • KW
  • 2016-01-22 10:50:52
Dzień Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie
  • Foto: TV Gawex

Dzień Babci rozpowszechnił się w naszym kraju już pod koniec lat 60. ubiegłego wieku, a żeby dziadkowie nie byli poszkodowani pod koniec lat 80. w kalendarzu świąt obok Dnia Babci pojawił się Dzień Dziadka. Wnuczęta więc przygotowują obecnie dwie laurki.

Przyjęło się także, że w ten dzień wnuki składają życzenia swoim dziadkom, a w przedszkolach, świetlicach i innych instytucjach opiekuńczo-wychowawczych organizowane są spotkania oraz pokazy artystyczne dzieci i młodzieży. Jedno z takich wydarzeń miało miejsce wczoraj, 21 stycznia, w Domu Pomocy Społecznej w Bornym Sulinowie. Cały cykl atrakcji rozpoczął się krótkim wykładem szczecineckiej policji, która przestrzegała seniorów przed różnego rodzaju oszustwami. Pisaliśmy o tym w artykule: Policjanci z życzeniami u seniorów.

Następnie głos został przekazany dzieciom z borneńskiego Przedszkola Jedyneczka, które przygotowały dla seniorów przepiękne, pełne kolęd Jasełka. Nie zabrakło również piosenek z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na koniec miał miejsce bardzo wzruszający gest ze strony maluszków, które rozpierzchły się po sali, aby przytulić się do wszystkich babć i dziadków. Jak dało się zauważyć po twarzach seniorów, to była dla nich pełna emocji i radości chwila.

Zaraz po przedszkolakach głos zabrała młodzież z Zespołu Szkół im. Bohaterów Oflagu II D, która również przygotowała dla podopiecznych borneńskiego DPSu szereg atrakcji: występ, który obfitował w piosenki, tańce, a także w nowe adaptacje starych bajek. Jak zaznaczyła młodzież, zaprezentowane bajki kojarzą im się właśnie z ich dziadkami i babciami, którzy często im je czytali lub opowiadali. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się we wczorajszą inicjatywę i, jak wspólnie podkreślili, ich celem było, aby okazać seniorom szacunek i wyrazić to, jak bardzo są dla nich ważni.

Spotkanie nie zakończyło się tylko i wyłącznie występem artystycznym - młodzież postarała się również o słodki poczęstunek oraz pamiątkowe kartki z życzeniami dla wszystkich dziadków i babć. Ten gest ze strony dzieci i młodzieży był także bardzo wzruszający dla wszystkich pensjonariuszy. Jak sami przyznali, byli pod ogromnym wrażeniem talentów dzieci i młodzieży, co dało się również zauważyć po ich bardzo ożywionych reakcjach podczas wszystkich wystąpień. Dyrektor borneńskiego DPSu, Pani Krystyna Berdyńska, zwróciła uwagę, że dla każdego z seniorów takie wydarzenie jest pełne emocji, gdyż niestety większość z nich to osoby bardzo samotne.

Obszerna relacja z tego wydarzenia już dzisiaj (22.01) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: