[HARMONOGRAMY] Ferie w Szczecinku pełne atrakcji

  • KW
  • 2016-02-01 08:02:26
[HARMONOGRAMY] Ferie w Szczecinku pełne atrakcji
  • Foto: Ferie 2015 -

Rozpoczęła się długo wyczekiwana przez uczniów zimowa przerwa w nauce. W związku z tym instytucje takie jak Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku oraz Miejska Jednostka Obsługi Oświaty i Szkoła Podstawowa nr 1 przygotowały szeroką ofertę atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Samorządowa Agencja Promocji i Kultury wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zaprasza na aktywne spędzenie ferii. W tym roku przygotowano dwie grupy tematyczne: „Zoolandia w SAPiK-u” oraz „Na sportowo z OSiR-em”. Grupa „Zoolandia” umożliwi najmłodszym poznanie świata zwierząt. Zaplanowano spotkania ze znawcami przyrody i leśnikami, uczestnicy będą wykonywali karmniki, tworzyli pacynki do teatrzyku kukiełkowego. Dzieci pojadą także na ciekawe wycieczki, m.in. do Poznania, gdzie odwiedzą Palmiarnię i Manufakturę Słodyczy oraz do fabryki pluszaków w Koszalinie. Te i inne wycieczki, niezapomniane przygody i przede wszystkim dobra zabawa, rozpoczną się już 1 lutego i potrwają dwa tygodnie.

Grupa sportowa OSiR spędzi ferie aktywnie, poprawiając swoją kondycję fizyczną i doskonale się przy tym bawiąc. Nie zabraknie zawodów sprawnościowych czy wizyt na basenie. Zajęcia poprowadzą instruktorzy OSiR-u. Grupa ta będzie również uczestniczyła we wszystkich wycieczkach feryjnych. Zapisy do obydwu grup obędą się jeszcze dzisiaj, 22 stycznia w siedzibie SAPiK-u, ul. Kilińskiego 1. Oferta przygotowana jest dla dzieci w wieku szkolnym. Poniżej szczegółowy rozkład zajęć.

Natomiast Miejska Jednostka Obsługi Oświaty wraz ze Szkołą Podstawową nr 1 serdecznie zapraszają na Miejskie Półkolonie dla dzieci i młodzieży ze Szczecinka. 10 dni zostało podzielonych  tematycznie m.in.: Szczyty i Głębiny, Na Szlaku Historii – Szczecinek Militarnie, Z Wędką za Pan Brat, Poznajemy Region, Na Szlaku Historii – Skarby Szczecinka. Zajęcia wędkarskie, w muzeum – gra miejska, na ściance wspinaczkowej, w Muzeum II Wojny Światowej i Wału Pomorskiego; warsztaty nurkowe, ratownictwa wodnego, ekologiczne i survivalowe; przejażdżka pojazdami militarnymi w Bornem Sulinowie, zabawa na lodowisku, wyjście do kina, turniej w kręgle i wiele, wiele innych. Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką wykwalifikowanej kadry. Zajęcia w dniach 1-5.02.2016r. i 8-12.01.2016r. rozpoczynają się codziennie o godzinie 9:00 zbiórką w holu głównym w Szkole Podstawowej Nr 1, Pl. Wazów 1 w Szczecinku i trwają do godz. 15:00. Zapisy w sekretariacie szkoły : Plac Wazów 1 w godz. 8.00 – 15.00. Harmonogram poniżej.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: