Oficjalne lądowisko w Wilczych Laskach? Tak!

  • KW
  • 2016-01-20 10:59:21
Oficjalne lądowisko w Wilczych Laskach? Tak!
  • Foto: TV Gawex

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem lądowisko w Wilczych Laskach będzie oficjalnym i legalnym miejscem, gdzie będą mogły lądować małe samoloty. Miasto Szczecinek wraz z Gminą Szczecinek w tej kwestii współpracują i zapowiadają, że zrobią wszystko, aby doprowadzić inwestycję do końca.

Lotnisko w Wilczych Laskach jest oddalone od Szczecinka blisko, co jest bardzo atrakcyjne dla połączenia lotniczego między naszym miastem a resztą świata - przyznaje Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas. Jak zaznacza burmistrz, zainteresował się on sprawą lądowiska po rozmowie z pewnym inwestorem, który w Szczecinku chce stworzyć dość dużą fabrykę. Inwestor posiada kontrahentów między innymi w Arabii Saudyjskiej i zależałoby mu na tym, aby z łatwością mogli oni docierać do zakładu w Szczecinku. Niestety, lotniska nie wyczarujemy, ale lądowisko może być. I to jest właśnie nasza alternatywa - można dolecieć do jakiegoś większego miasta, gdzie znajduje się lotnisko, przesiąść się do awionetki i wylądować w Wilczych Laskach. Oni także uważają, że jest to dobry pomysł - mówi Jerzy Hardie-Douglas.

W tej sprawie rozpoczęła się już część administracyjna. Lądowisko zostało zgłoszone do Urzędu Lotnictwa Cywilnego i prawdopodobnie zostanie wpisane, po wizji lokalnej, do rejestru lądowisk. Stworzenie lądowiska będzie także związane z zainwestowaniem pieniędzy. Koszt całej inwestycji ma wynieść około milion złotych. Jeżeli miasto dogada się z Gminą Szczecinek to z uwagi na wysoki koszt, łatwiej będzie inwestycję przeprowadzić - informuje burmistrz. Dmuchany hangar dla awionetek, domek dla kierownika lotów, stacja meteorologiczna, radiostacja - to elementy, które wystarczą do sprawnego funkcjonowania lądowiska na Wilczych Laskach. 

Komentarze (4)

bvgch 2016-01-20 12:27

czy jest sens utrzymywanie tylu ludzi obsługi, dla 1 samolotu bądź 2 w miesiącu?

big man 2016-01-20 21:01

czy komus brakuje rozumu???? to jest chory pomysł!!!!!!!!!!

turban 2016-01-21 08:45

no tera to turysty zlatywać tłumami całemi bedą do grodu "słońca" i "pary wodnej"... pozdrawiam Mamę.

Kto to wie 2016-01-21 18:29

Jak może być coś cyt.: " oddalone blisko" ? :) wobec tego, antagonistą dla tego wyrażenia powinno być: "oddalone daleko", proponuję konkurs na najlepsze "przejęzyczenia językowe" szczecineckich urzędników :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: