III Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych za nami

  • KW
  • 2016-01-19 14:42:37
III Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych za nami
  • Foto: fot. organizator / Laureaci konkursu

Piękne muzyczne wydarzenie miało miejsce w miniony piątek (15.01) w budynku Samorządowej Agencji Promocji i Kultury przy ulicy Kilińskiego. Mowa tu o III Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych, który przyciągnął do naszego miasta solistów oraz zespoły.

Dokładnie 69 uczestników z całej Polski, w tym tylko czterech ze Szczecinka, wzięło udział w piątkowym, muzycznym wydarzeniu. Organizatorem i pomysłodawcą Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych jest 17-letni Kamil Kowalski pochodzący z miejscowości Kusowo. Jak mówi Kamil, dzięki uczestnictwie w różnych festiwalach w Polsce poznaje on wiele osób, które później zachęca do wzięcia udziału właśnie w festiwalu organizowanym przez niego. Zaznacza on także, że gdyby nie pomoc sponsorów, turniej nie mógłby się tak rozwijać. Z roku na rok zainteresowanie tym wydarzeniem jest coraz większe, co przyczyniło się do tego, że festiwal w tym roku przeniesiono z miejscowości Kusowo do Szczecinka.

Także sami uczestnicy są bardzo zadowoleni z przebiegu i organizacji imprezy.  Wśród uczestników znalazło się wiele osób, które pierwszy raz brały udział w festiwalu. Były jednak też takie, które na to muzyczne wydarzenie przyjechały po raz kolejny i na pewno nie ostatni. Jak sama nazwa festiwalu wskazuje, na scenie usłyszeć mogliśmy jedynie kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe. I choć wydarzenie odbyło się trzy tygodnie po Świętach Bożego Narodzenia wprowadziło ono wszystkich po raz kolejny w świąteczny i magiczny czas.

Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych rozpoczął się o godzinie 15:00 i trwał do późnych godzin wieczornych. Jury w czteroosobowym składzie: Karolina Drewnik, Halina Machajewska, Arek Kłusowski oraz Łukasz Krupa musiało podjąć ciężką próbę wyboru laureatów festiwalu. W tym roku dla laureatów przewidziano nagrody takie jak vouchery na warsztaty muzyczne, indywidualne konsultacje muzyczne z certyfikowanym trenerem wokalnym, czy płyty świąteczne Art Piknik Orkiestry. Gościem wieczoru był Arek Kłusowski, finalista programu muzycznego The Voice of Poland.

Relacja z wydarzenia dzisiaj (19.01) w TV GAWEX, zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: