Pijany pomylił mieszkania oraz pomoc osłabionej sarnie - tydzień interwencji Straży Miejskiej

  • KW
  • 2016-01-18 13:55:22
Pijany pomylił mieszkania oraz pomoc osłabionej sarnie - tydzień interwencji Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 11.01.2016 do 17.01.2016 r. strażnicy miejscy podjęli 88 interwencji w stosunku do 87 osób. W tym 26 podjętych interwencji przez strażników dotyczyło zdarzeń zarejestrowanych przez monitoring miejski.

W dniu 11.01.2016 r. ok. godz. 15:30 do Straży Miejskiej wpłynęła informacja od jednego z mieszkańców, że nieznany mężczyzna próbuje wejść do mieszkania. Patrol wysłany na ulicę Koszalińską rzeczywiście zastał 62 – letniego mężczyznę, który próbował dostać się do jednego z mieszkań. Okazało się, że człowiek ten był pijany i zwyczajnie pomylił bloki. Po ustaleniu jego faktycznego miejsca zamieszkania został odwieziony i doprowadzony do właściwego mieszkania.

W dniu 12.01.2016 r. o godz. 17:20 patrol Straży Miejskiej zauważył trzech młodych mężczyzn na ulicy Wiatracznej, którzy swoim zachowaniem zakłócali porządek publiczny. Podczas interwencji okazało się, że dwóch młodzieńców ma piętnaście lat, a ich kolega siedemnaście lat. O zachowaniu młodzieży powiadomiliśmy szkoły oraz rodziców.

W dniu 15.01.2016 r. o godz. 21:20 strażnicy zwrócili uwagę na grupę osób znajdujących się na Placu Wolności, które zakłócały porządek publiczny. Podczas interwencji jedna z kobiet nie zastosowała się do poleceń strażników i nadal w ich obecności wykrzykiwała słowa wulgarne. Przeciwko tej kobiecie zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

W ostatnim tygodniu siedem razy odwożono bezpańskie zwierzęta do schroniska dla zwierząt na ulicę Rybacką: jedną wydrę i pięć wałęsających się psów. W dniu 17.01.2016 r. mieszkańcy Szczecinka znaleźli leżącą, bardzo osłabioną sarnę. Poinformowali o tym Straż Miejską i wskazali miejsce, w którym znajduje się sarna. Patrol odwiózł sarnę do schroniska dla zwierząt, gdzie otrzymała pomoc lekarza weterynarii.

W dniu 16.01.2016 r. o godz. 22:15 operator monitoringu miejskiego zauważył grupę czterech osób na przystanku Komunikacji Miejskiej przy ulicy Jana Pawła II. Operator zarejestrował młodych ludzi dokonujących niszczenia przystanku. Patrol Straży Miejskiej odnalazł i ujął trzy osoby na ulicy Zielonej, a czwartą osobę uczestniczącą w niszczeniu przystanku na ulicy Szkolnej. O zdarzeniu powiadomiono Policję i wszyscy zostali przekazani patrolowi Policji.

info: Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Szczecinku, Jolanta Siemaszko

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: