14 firm chce przebudować Plac Wolności i ulicę 9-go Maja

  • KW
  • 2016-01-14 15:53:23
14 firm chce przebudować Plac Wolności i ulicę 9-go Maja
  • Foto: TV Gawex

14 stycznia zakończył się nabór ofert na wykonanie przebudowy szczecineckiego Placu Wolności i ulicy 9-go Maja. Najpóźniej do 25 stycznia poznamy więc wykonawcę tego znaczącego remontu w Szczecinku.

Zawsze przetargi na początku roku cieszą się większym zainteresowaniem, niż te na przykład w połowie roku. Myślałem, że ofert będzie niespełna dziesięć, jednakże wpłynęło ich aż czternaście - mówi Daniel Rak, wiceburmistrz Szczecinka. Najtańszą ofertę za prawie 6 milionów złotych złożyła koszalińska firma TEBRA, natomiast najdroższa oferta opiewa na kwotę ponad 11 milionów złotych. 

Jak powiedział nam Daniel Rak, komisja, która zajmie się złożonymi ofertami, wykonawcę wybierze maksymalnie do 25 stycznia br.

Przypomnijmy, przebudowany zostanie nie tylko Plac Wolności, lecz także przylegające do niego ulice, takie jak 9-go Maja, Zamkowa, Bohaterów Warszawy, 1-go Maja. Zmieniona zostanie nawierzchnia, fontannę, która znajduje się na środku placu, zastąpi fontanna posadzkowa (będzie ona także w innym miejscu). Zmieni się oświetlenie i na pewno będziemy mogli liczyć na sporo zieleni i miejsca do siedzenia.

Komentarze (2)

turban 2016-01-15 08:25

taa niech zgadnę.. przebudowy dokona firma... nutella jako wykonawca wizji miasta... ;)

Isia 2016-01-15 09:50

już nie mogę się doczekać ;) nowego rynku :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: