Dwa wychłodzone i wychudzone psy trafiły do szczecineckiego schroniska

  • KW
  • 2016-01-14 13:20:58
Dwa wychłodzone i wychudzone psy trafiły do szczecineckiego schroniska
  • Foto: Schronisko Szczecinek

Do szczecineckiego schroniska w ostatnich dniach trafiły dwa psy. Są one silnie wychłodzone i wygłodzone, ale powoli dochodzą do siebie.

Pierwszy pies trafił do placówki 4 stycznia. Bardzo długo zajęło mu wyjście na dłuższy spacer. Do tej pory panicznie bał się opuścić ciepłe pomieszczenie. Jest chudy i wynędzniały, ale z wielką wolą życia, co go uratowało, kiedy przymarzał na śniegu. To starszy pies, gdyby został w tym miejscu, gdzie go odnaleziono, nie miałby szans na przeżycie. Dzięki temu, że Pani Kamila Panek wracając do domu zauważyła go, kiedy leżał w rowie, ma teraz szansę wrócić do normalnego życia - mówi nam Danuta Kadela, kierownik Schroniska w Szczecinku.

Drugi pies znaleziony został 10 stycznia w lesie, w Trzesiece. Znalazły go osoby, które gościły u rodziny w naszym mieście i spacerowały po okolicznych lasach. Pies już się w ogóle nie ruszał, kiedy został przywieziony do schroniska, wnosiliśmy go na rękach. Nie wstawał, powoli jadł. Jest wychudzony i waży zaledwie 22 kilogramów, ale widać w nim wolę walki - opowiada D. Kadela.  Jak zaznacza kierownik szczecineckiego schroniska, najważniejsze dla tych psów jest teraz ciepło i pożywienie, a zwierzęta z czasem dojdą do siebie i wrócą do swojego pieskiego życia. Cieszy również fakt, że są ludzie, którym krzywda zwierząt nie jest obojętna i widząc zwierzę w potrzebie, przywożą je prosto do schroniska. Nasza współpraca ze szczecinecką Strażą Miejską jest bardzo dobra i w każdym momencie, gdy tylko otrzyma ona zgłoszenie o psie lub kocie potrzebującym pomocy, zajmuje się nim i przywozi do naszego schroniska, w którym zwierzę znajduje fachową pomoc - kończy D. Kadela.

Dwa wychłodzone i wychudzone psy trafiły do szczecineckiego schroniska

Komentarze (1)

dede 2016-01-14 14:39

Jednego niestety już pani nie uratuje. Jednak można jak się chce pani Kadela.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: