30-lecie Stowarzyszenia Diabetyków w Szczecinku

  • KW
  • 2016-01-12 13:51:12
30-lecie Stowarzyszenia Diabetyków w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Szczecinku obchodziło dziś (12.01) piękny jubileusz 30-lecia swojej działalności. Z tej okazji, w internacie Szkół Zawodowych zorganizowano uroczyste obchody tej rocznicy oraz spotkanie noworoczno-opłatkowe.

Nasze stowarzyszenie powstało dokładnie 14 stycznia 1986 roku. Z grupy, która zainicjowała powstanie stowarzyszenia, żyje jeszcze jedna osoba, Pani Krystyna Lewandowska -  rozpoczął spotkanie Tadeusz Błaszczyk, Prezes Zarządu Powiatowego Stowarzyszenia Diabetyków w Szczecinku. Przez 30 lat stowarzyszeniem przewodziło kilka osób, natomiast obecny prezes pełni swoją funkcję nieprzerwanie od 1998 roku. Przyczyną powstania stowarzyszenia było to, że chorzy ludzie chcieli się po prostu w jakiś sposób jednoczyć - dodaje T. Błaszczyk. 

Działalność stowarzyszenia skupia się przede wszystkim na doraźnej pomocy w formie żywnościowej, ale również i medycznej. Członkowie stowarzyszenia mają okazję także spotykać się na różnego rodzaju wykładach i pogadankach, które przeprowadzają dla nich specjaliści.

Udział w dzisiejszej uroczystości wzięli zarówno członkowie stowarzyszenia, jak i władze naszego miasta w osobie Burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa oraz Starosty Szczecineckiego Krzysztofa Lisa. Jubileusz 30-lecia był także doskonałą okazją do wręczenia wyróżnień, odznaczeń oraz podziękowań za pomoc w działalności stowarzyszenia.

Relacja ze spotkania już dzisiaj (12.01) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: