Czas na bal! Rozpoczął się sezon studniówkowy

  • KW
  • 2016-01-11 14:11:21
Czas na bal! Rozpoczął się sezon studniówkowy
  • Foto: TV Gawex

Już za sto dni matura. Studniówkami maturzyści rozpoczynają wielkie odliczanie do egzaminu dojrzałości. Jako jedni z pierwszych poloneza zatańczyli uczniowie z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku.

Poloneza czas zacząć – tym hasłem dyrektor Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum w Szczecinku, Pan Szymon Cieślar uroczyście otworzył tegoroczny bal maturalny, który miał miejsce w sobotę, 9 stycznia w Czarnem. Jest to jedna z pierwszych studniówek, która zainaugurowała okres bali maturalnych w naszym mieście.

Tradycyjnie bal rozpoczął się uroczystym polonezem, do którego choreografię, jak co roku zresztą, ułożyła znana w naszym mieście instruktorka tańca, Pani Katarzyna Balon. Następnie w części oficjalniej odbyły się uroczyste podziękowania dla nauczycieli i rodziców. Jak podkreśla dyrektor Szymon Cieślar tradycją szkoły jest udział rodziców w balu maturalnym. Poprzez udział we wspólnej zabawie uczniowie, rodzice i nauczyciele mają okazję do podziękowań za trud i pomoc w kroczeniu edukacyjną ścieżką. Studniówki w Prywatnym Liceum mają jeszcze wiele innych tradycji, a jedną z nich jest stylizacja stroju w wybranej tematyce. W tym roku w damskiej części maturzystów królował storczyk we włosach oraz przepiękne suknie balowe.

Bale maturalne są swego rodzaju początkiem końca pewnego etapu w życiu młodego człowieka. Zarówno dla uczniów jak i nauczycieli oraz rodziców jest to bardzo emocjonujący czas obfitujący w wiele poważnych decyzji. Jak podkreśla wychowawczyni tegorocznych maturzystów, Pani Teresa Kujawa pomimo przywiązania cieszy się, że już niedługo kolejni jej uczniowie rozpoczną samodzielne życie.

Na dłuższą relację z tego wydarzenia zapraszamy Państwa do czwartkowego (14.01) programu w Telewizji Gawex.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: