Kradzież krzesła na pamiątkę, pomoc wydrze i powybijane szyby na przystankach - tydzień Straży Miejskiej

  • KW
  • 2016-01-11 10:58:14
Kradzież krzesła na pamiątkę, pomoc wydrze i powybijane szyby na przystankach - tydzień Straży Miejskiej
  • Foto: Straż Miejska Szczecinek

W okresie od 4.01.2016 do 10.01.2016 r. strażnicy podjęli 89 interwencji w stosunku do 58 osób. Za pomocą kamer monitoringu ujawniono 23 zdarzenia, w 19 przypadkach interwencję podjęli strażnicy miejscy.

5.01.2016 około godziny 17:10 patrol straży miejskiej patrolując ulicę Polną ujawnił trzy przystanki komunikacji miejskiej z powybijanymi szybami: Polna 106, Polna 76 i Polna 48.

6.01.2016 około godziny 2:30 operator kamer monitoringu miejskiego zauważył grupę trzech osób. Grupka ta podeszła do przystanku komunikacji na ul. Jana Pawła II i jeden z nich zaczął kopać w szybę wiaty przystankowej wybijając ją. Patrol, który udał się za nimi wylegitymował ich na ul. Wodociągowej. Cała trójka została przekazana Policji.

7/8.01.2016 około godziny 0:40 operator kamer monitoringu miejskiego zauważył, jak para zabiera krzesło z baru „Piwnica”. Osoby te wraz z krzesłem udały się do samochodu zaparkowanego na parkingu za ratuszem. Tam włożyli krzesło do samochodu, a następnie odjechali w kierunku McDonalda. Patrol straży miejskiej znalazł samochód, którym para odjechała na stacji paliw przy ul. Cieślaka. Kierujący z pasażerką byli w środku. Kierujący przyznał się kradzieży, twierdził, że krzesło ukradł na pamiątkę ze Szczecinka. Oboje zostali przekazani patrolowi policji.

8.01.2016 r. około godziny 10:45 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał wezwanie na interwencję na posesję gdzie miał leżeć zdechły pies. Na miejscu fakt potwierdzono. Znaleziono tam psa przypiętego łańcuchem do ogrodzenia i zasypanego śniegiem. Zwłoki psa zostały wraz z pracownikami schroniska zabezpieczone do badań.  

9.01.2016 około godziny 1:20 patrol straży miejskiej patrolując ulicę Wyszyńskiego zauważył dwie dziewczyny, które na widok radiowozu zaczęły tańczyć i wymachiwać rękoma. Tymi dziewczynami okazały się być dwie nieletnie doskonale znane strażnikom, były to wychowanki placówki opiekuńczo wychowawczej w Szczecinku. Twierdziły, że chcą być dowiezione na Izbę Dziecka i robią wszystko, aby się tam znaleźć. Jedna z nich znajdowała się pod wpływem alkoholu. Obie zostały odwiezione do placówki opiekuńczej i tam zostawione pod opieką wychowawcy.

10.01.2015 około godziny 18:05 strażnicy zostali wezwani na ul. Mickiewicza gdzie grupa młodzieży znalazła osłabione zwierzę. Na miejscu okazało się, że jest to wydra. Wydra została przekazana do schroniska.

10.01.2016 około godziny 21:45 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył na ulicy Jana Pawła II dobrze nam znaną grupę, która wyrwała znak drogowy i wyrzuciła go na jezdnię. Patrol straży miejskiej wylegitymował te osoby, a z uwagi na to, że Policja nie miała czasu podjąć interwencji osoby te zostały zwolnione. Jak się okazało osoby te przewróciły również kontener do zbiórki odpadów.

11.01.2016 r. około godziny 0:30 patrol straży miejskiej ujawnił wybitą szybę w wiacie przystankowej na ul. Mierosławskiego.

10.01.2016 straż miejska zabezpieczała finał WOŚP, strażnicy zabezpieczali imprezy odbywające się w kinie, bezpieczeństwo w banku, z fotoradarem brali udział w imprezie organizowanej przez SCS Club oraz dbali o bezpieczeństwo kwestujących.

info i foto: G. Grondys, Komendant Straży Miejskiej Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: