Potrącenie pieszego w Skotnikach

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-01-07 19:19:07
Potrącenie pieszego w Skotnikach
  • Foto: TV Gawex

Do potrącenia młodego pieszego doszło dziś na krajowej 11 na wysokości zjazdu do miejscowości Skotniki. Młody mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych przez samochód, marki skoda, jadący w kierunku Szczecinka. Siła uderzenia była tak duża, że odrzuciła młodego mężczyznę na drugi pas, gdzie potrącił go samochód nadjeżdżający z naprzeciwka. Pieszy został zabrany do szczecineckiego szpitala. Jego stan jest ciężki. Droga była zablokowana dla ruchu kołowego, przez kolejne 1,5 godziny. Jak podaje szczecinecka policja pieszy był trzeźwy.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (7)

Nieznajoma 2016-01-08 11:05

Uderzenie skody było tak silne że chlopak znalazl się po drugiej stronie jezdni i wpadł prosto pod jadące drugie auto.Biedny chlopak wracał ze szkoly do domu ,a teraz leży w ciezkim stanie.Ogromne współczucia dla rodziny.

Mieszkanka 2016-01-08 11:10

Pieszy był trzezwy to chyba logiczne uczeń wracal ze skoly.Czemu nie napiszecie że jego stan jest ciężki,wręcz poważny.Kolejna niezachowana ostrożność przy przystankach autobusowych moim zdaniem nad każdym przejsciem powinny być radary i kamery tak jak w innych woj.

mark 2016-01-08 12:42

Chlopiec wracal ze szkoly kierowcy powinni zachowac absolutna, ostroznoas przy przejsciach dla pieszych i przystankach autobusowych zdrowia nikt mu nie zwroci za zadne pienia,dze zycze mu oby jak najszybciej wrocil do zdrowia arodzicom bardzo wspolczuje. pozdrawiam i niech to bedzie jeszcze raz przestroga dla eszystkich kierowcow.

kierowca 2016-01-08 13:06

Jeżeli wychodzi sie z za pojazdu chcąc przejśc na drugą stronę musi się upewnić czy droga jest wolna,gdyż kierowca nie widzi czy ktoś mu wyjdze,nie ma obowiązku się zatrzymac kierowca mógł zachowac szczegulną ostrożność jednak w tej sytuacji nie miał szans na zatrzymanie pojazdu,Wracaj chłopaku do zdrowia!!

Skotniczanka 2016-01-08 13:21

Przede wszystkim to przejście powinno być oświetlone a niestety nie jest!!! Kiedy stawiali oświetlenie na "Kasztanówce", zjeździe do Skotnik strasznie się ucieszyłam że będę mogła wracać do domu PKS'em bez latarki w torebce, jednak Gmina zrobiła mieszkańcom Skotnik psikusa. Oświetlenie obejmuje jedynie zjazd, a z przystanku do zjazdu trzeba jeszcze dojść nie mały kawałek po ciemku. Tak żeby było weselej to zimą chodnik od przystanku do zjazdu jest nie odśnieżony i tworzy jedną wielką zaspę od wzniesienia za chodnikiem do rowu przy asfalcie tak że generalnie nawet zlokalizowanie gdzie ten chodnik się znajduję pod śniegiem jest nie wykonalne, nie mówiąc już żeby po nim iść. Tym sposobem osoby wracające zimowymi wieczorami ze szkoły czy pracy często są zmuszane do narażania własnego życia idąc od przystanku asfaltem bez oświetlenia, nie wspominając że zjazd na Skotniki znajduje się na zakręcie więc widoczność też jest mocno ograniczona. Szczęście w nieszczęściu że sami Skotniczanie dbają o swoje bezpieczeństwo i takich wypadków nie ma więcej. Podsumowując gratuluje Gminie Szczecinek rozwagi w podejmowaniu decyzji a chłopakowi życzę powrotu do zdrowia.

Prywatna 2016-01-08 16:43

Teraz jak się stała taka tragedia za tydz benda juz lamp stawiać !!!!żałosna ta Gmina jest

szczecinianka 2016-01-09 20:05

Nie ma co ukrywać ! Sami sobie takiego wójta wybraliście... Fakt, moglibyście pisać różne podania i wnioski, ale co z tego ? Oni i tak zrobią jak będą chcieli, a sprawy które naprawdę oczekują rozpatrzenia i działania zostają bez ruszenia. Śmieszne, ale prawdziwe. Szybkiego powrotu do zdrowia !