Koncert kolęd wieńczący Święto Trzech Króli

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-01-07 12:25:57
Koncert kolęd wieńczący Święto Trzech Króli
  • Foto: TV Gawex

Wczorajsze święto Trzech Króli uwieńczone zostało wyjątkowym koncertem, który odbył się w kościele pod wezwaniem Świętego Ducha w Szczecinku. Wykonawcy - chór Orantes i zespół Young Big Band Szczecinek przygotowali dla słuchaczy szeroki repertuar kolęd, zarówno polskich jak i staroangielskich. Nie zabrakło także znanych utworów świątecznych w wyjątkowych aranżacjach.

Cale wydarzenie zostało zainicjowane przez Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. Jednym z głównych wykonawców był chór Orantes, pod dyrekcją Szymona Cieślara, chór działa w naszym mieście od wielu lat. 
Swoje umiejętnosci muzyczne zaprezentował również młody zespół instrumentalny - Young Big Band Szczecinek pod dyrekcją Marcina Jaczewskiego. 
Repertuar koncertu był bardzo różnorodny, znalazły się w nim m.in kolędy staroangielskie oraz współczesne utwory o tematyce świątecznej. Nie zabrakło także tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek, które cieszyły się największym uznaniem licznie zgromadzonej publiczności. Koncert zakończył się owacją na stojąco. Nie obyło się także bez bisu. 

Na pierwszą część koncertu zapraszamy Państwa do jutrzejszego programu lokalnego w telewizji Gawex.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: