Ostrzeżenie przed silnym mrozem

  • KW
  • 2016-01-04 14:45:12
Ostrzeżenie przed silnym mrozem
  • Foto: TV Gawex

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem silnego mrozu na obszarze subregionu wewnętrznego wschodniego województwa zachodniopomorskiego (subregion wewnętrzny wschodni - powiaty: białogardzki, choszczeński, drawski, szczecinecki, świdwiński, wałecki).

Od godz. 22:00 dnia 04.01.2016 r, do godz. 10:00 dnia 05.01.2016 r. Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -14°C, przy prognozowanej średniej prędkości wiatru do 20 km/h. Stopień zagrożenia: 1 (w 3-stopniowej skali).

W związku z powyższym, zaleca się:
1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne środki masowego przekazu.
2. Sprawdzić miejsca pobytu wszystkich domowników i osób z najbliższego otoczenia. W miarę możliwości poinformować ich o zbliżającym się niebezpieczeństwie.
3. W przypadku podejrzenia o odmrożenie którejś z części ciała natychmiast skontaktować się z lekarzem.
4. Nie stronić od udzielenia pomocy osobom potrzebującym.
5. Zadbać o zwierzęta domowe i hodowlane.
6. Ograniczyć spożywanie napoi alkoholowych.
7. Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”.

info: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: