Amerykański pilot na Festiwalu Balonowym w Szczecinku

  • KW
  • 2015-12-28 13:47:13
Amerykański pilot na Festiwalu Balonowym w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Kolejna edycja Festiwalu Balonowego w Szczecinku odbędzie się na początku lipca, a dokładnie w weekend 1-3.07.2016. Ostatni festiwal zgromadził setki widzów oraz 53 załogi balonowe. Organizatorzy tego wydarzenia mają nadzieję, że kolejna edycja festiwalu ściągnie do naszego miasta jeszcze więcej załóg. Już teraz zgłoszonych jest 21 uczestników, w tym po raz pierwszy pilot ze Stanów Zjednoczonych.

Pierwszy raz w historii Festiwalu Balonowego w Szczecinku gościć będziemy pilota ze Stanów Zjednoczonych. Shane Robinson zgłosił się do Szczecinka już w grudniu. W planach ma przylot do Irlandii, gdzie pożyczy balon od kolegi. Z tym balonem przyjedzie do Szczecinka. W Polsce północnej zamierza zostać kilka dni dłużej i zwiedzić kilka ciekawych miejsc. Shane - mamy nadzieję, że spędzisz miło czas w Polsce - piszą organizatorzy Festiwalu Balonowego.

Festiwal Balonowy w Szczecinku to impreza z ponad dziesięcioletnią historią. Zaczęło się w 2004 roku, kiedy do miasta zaproszonych zostało 5 załóg balonowych z Niemiec i Polski. Imprezę nazwano Polsko-Niemiecka Fiesta Balonowa, a jej pomysłodawcą był Bartosz Oberski, któremu udało się przekonać ówczesną Radę Miasta, uzyskując wsparcie organizacyjne ze strony OSiRu pod kierownictwem Tomasza Czuka. Dzisiaj Festiwal Balonowy to cykliczna impreza w Szczecinku. Zapisał się on w kalendarzu imprez miejskich, jako stały element i datowany jest zwykle na pierwszy weekend lipca.

Komentarze (1)

ziggy 2015-12-28 23:25

Tez mam w tym okresie plany odwiedzic rodznny Szczecinek . Wspolnie z synem wylatyjemy z Florydy pod koniec czerwca. Dzieki organizatorom i dowidzenia na Festiwalu Balonowym

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: