Budżet powiatu szczecineckiego przyjęty

  • KW
  • 2015-12-23 15:14:50
Budżet powiatu szczecineckiego przyjęty
  • Foto: TV Gawex

Dziś (23.12) po raz ostatni w tym roku spotkali się radni powiatowi podczas Sesji Rady Powiatu Szczecineckiego. Była to najważniejsza sesja w roku gdyż uchwalono na niej budżet na 2016 rok.

23 grudnia zebrała się po raz ostatni w tym roku Rada Powiatu Szczecineckiego. Obrady rozpoczęły się o godzinie 11 i trwały do późnych godzin popołudniowych. Była to najważniejsza z sesji w roku, gdyż uchwalono na niej budżet powiatu na 2016 rok. Starosta Krzysztof Lis w swoim wystąpieniu przedstawił projekt budżetu na kolejny rok kalendarzowy. Zaznaczył on, że to wydatki inwestycyjne pokazują jaki jest budżet. W roku 2016 Starostwo planuje na inwestycje wydać 12 milionów 211 tysięcy 516 złotych. Procentowy udział wydatków inwestycyjnych do całości budżetu wyniesie 13,45%. Najważniejsze inwestycje na kolejny rok, które zrealizuje powiat szczecinecki to przede wszystkim drogi, na które przeznaczonych zostanie ponad 5 milionów złotych.

W budżecie przewidziano również pieniądze na budowę nowych zatoczek autobusowych, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych przy drogach powiatu. Niebawem rozpocznie się także budowa stadionu lekkoatletycznego, która częściowo sfinansowana zostanie przez Ministerstwo Sportu. Zaplanowano także inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii, remontami szkół, placówek i instytucji należących do powiatu szczecineckiego. Planuje się także rozpocząć kilka inwestycji, które rozłożone będę na dwa - trzy lata, np. początek inwestycji w roku 2016, natomiast koniec w roku 2017 lub 2018.

Nie zabrakło też dyskusji  dotyczących  drewna poużytkowego przyjeżdżającego do firmy Kronospan. Radni powiatowi ze Stowarzyszenia Samorządowego i Radni  powiatowi z Platformy Obywatelskiej, mieli zgoła inne spojrzenie na tą sprawę, niż radni Razem dla Szczecinka. Ich zdaniem sprawa surowców wtórnych wykorzystywana jest przez RdS do robienia polityki i złej atmosfery wokół Kronospanu. Zdaniem RdSu - te "odpady", a zwłaszcza ich sposób utylizacji może być niebezpieczny.

Ostatecznie budżet powiatu szczecineckiego na rok 2016 został uchwalony 14 głosami za i 4 wstrzymującymi się.

 Więcej na temat tej sesji dziś 23.12 w Echach Dnia. Zapraszamy.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: