Wypadek we Gwdzie Wielkiej. Kierowca prawo jazdy miał od miesiąca...

  • KW
  • 2015-12-23 12:14:54
Wypadek we Gwdzie Wielkiej. Kierowca prawo jazdy miał od miesiąca...
  • Foto: KPP Szczecinek

Wczoraj (22.12) na DK 20 tuż przed miejscowością Gwda Wielka doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów - Peugeota z samochodem ciężarowym Daf. Pasażerowie podróżujący samochodem osobowym ponieśli śmierć na miejscu. Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia pogrzeb ofiar wypadku odbędzie się już jutro w miejscowości Czarne.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj po godz. 14:00 na drodze krajowej DK 20 tuż przed miejscowością Gwda Wielka. Najprawdopodobniej jadący z dużą prędkością pojazd osobowy na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący z przeciwka pojazd ciężarowy. W wyniku czołowego zderzenia pojazdów śmierć na miejscu poniosło dwóch pasażerów w wieku 16 i 17 lat. Kierującego osobówką przetransportowano do szpitala.

Na miejscu zdarzenia szybko pojawiły się wszystkie służby ratownicze. Kierującemu ciężarówką na szczęście nic się nie stało, mężczyzna był trzeźwy. 18-latek, kierujący pojazdem osobowym, miał prawo jazdy od miesiąca. W wyniku zdarzenia młody mężczyzna doznał złamania ręki i pozostał na obserwacji w szpitalu. Policjanci w szpitalu poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - był trzeźwy. Szczecineccy policjanci pracujący na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady, które teraz pomogą ustalić wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby zachowali ostrożność podczas poruszania się po drogach. Po raz kolejny przypominają kierowcom i pieszym o zachowaniu ostrożności na drodze. W okresie jesienno-zimowym szybko zmieniają się warunki atmosferyczne, które pogarszają warunki na drodze. Nieostrożność użytkowników dróg i łamanie podstawowych przepisów to główne przyczyny niebezpiecznych, a czasem nawet tragicznych zdarzeń drogowych. Należy pamiętać, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego dotyczy wszystkich użytkowników dróg: kierujących a także pieszych.

info: KPP Szczecinek

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (7)

Michalina 2015-12-23 16:51

To kierowca jest w stanie krytycznym, czy ma jedynie złamaną reke .Bo to jednak jest różnica. A sądząc po wyglądzie auta nie ma szans by były to tylko takie obrażenia.

Michalina 2015-12-23 16:53

WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA RODZIN OFIAR,ZWŁASZCZA, ŻE ZNAŁO SIE JE Z WIDZENIA

Elzbieta 2015-12-23 17:04

Wyrazy współczucia dla rodziny.

sdjdjfh 2015-12-23 17:25

zgadza się, potwierdzone informacje, kierowca ma TYLKO ZŁAMANĄ RĘKĘ.

ops 2015-12-23 23:30

Ta 16 latka to moja koleżanka z klasy gimnazjalnej :(

internauta 2015-12-24 22:10

Każdy kto zabiera pasażera odpowiada za niego. Bo to on prowadzi samochód. A tu jak widać kurs nauki jazdy nie wystarczył i w takich przypadkach prawo jazdy powinno być zabierane co najmniej na 20 lat. Szkoda niewinnych ludzi. I nie ma co bronić kierowcy. WYKAZAŁ SIE NADZWYCZAJNA GLUPOTA.

Tomasz 2015-12-27 17:43

95 % wypadków drogowych spowodowanych jest, głupotą ludzką o czym raczej wszyscy wiedzą... Aż włosy na głowie się jeżą gdy widzi się co wyrabiają niektórzy na drodze;~[ ograniczenie prędkości, linia ciągła, warunki atmosferyczne, wielu to nic nie mówi byle do przodu... Też popełniam błędy ale, trzymam się zasad bezpiecznej jazdy bym "nie zabił"

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: