Weekend na zachodniopomorskich drogach

  • KW
  • 2015-12-21 07:58:19
Weekend na zachodniopomorskich drogach
  • Foto: TV Gawex

W ciągu ostatnich dni, w całym województwie policjanci zatrzymali 23 nietrzeźwych kierujących. Na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 11 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 10 zostało rannych.

Mundurowi z garnizonu zachodniopomorskiej policji codziennie zatrzymują kierujących, którzy prowadzą samochód na tzw. „ podwójnym gazie”. W ciągu ostatnich dwóch dni najwięcej nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci ze Szczecina, Białogardu i Gryfic. Pamiętajmy, że nietrzeźwi na drogach stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Na drogach doszło także do 11 wypadków drogowych. Wszystkie te zdarzenia drogowe miały miejsce w piątek (18.12). Już nad ranem na drodze krajowej nr 31 w powiecie gryfińskim kierujący samochodem marki Citroen, podczas wyprzedzania ciężarówki, potrącił idącego lewą drogą drogi 62- letniego mężczyznę, który zginął na miejscu. Po godzinie 10.00 w miejscowości Krąpiel, 60- letnia kierująca Oplem Corsą prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do panujących warunków, wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. Kobieta trafiła do szpitala.

W Świnoujściu doszło do dwóch wypadków, w których obrażenia odniosła potrącona rowerzystka oraz pieszy. Także w Sławnie, 21- letni kierowca cofając samochodem potrącił 79- letnią pieszą, która doznała urazu głowy.

Do kolejnych trzech zdarzeń drogowych z udziałem pieszych doszło na terenie powiatu szczecineckiego. 72-letnia piesza wtargnęła pod nadjeżdżający pojazd, kierowany przez 20-latkę. Piesza jest w szpitalu. Na krajowej 11, z Koszalina w kierunku Szczecina, kierujący Scanią potrącił 24-letniego pieszego, który będąc pod wpływem alkoholu zatoczył się na jezdnię. Pieszy został przetransportowany do szpitala. Natomiast w miejscowości Gwda Wielka kierujący samochodem marki Ford Fiesta potrącił  80- letnią pieszą. Kobieta ma złamaną nogę.

Przed godziną 17.00 w powiecie białogardzkim, 42- latek, kierujący Hondą Civic, na prostym odcinku drogi prawdopodobnie zasnął za kierownicą, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył słup. Trzech pasażerów pojazdu zostało przetransportowanych do szpitala.

Ostatnie dwa wypadki miały miejsce w Szczecinie. Na Moście Pionierów kierujący Toyotą uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu. W wyniku zderzenia oba pojazdy uderzyły w barierę energochłonną. Po godzinie 20.00 w Dąbiu, 57- letni kierujący Fordem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z BMW. 30- letni kierowca trafił do szpitala.

Pamiętajmy, że sprzyjająca ładna pogoda nie zwalnia nas, kierowców z zachowania szczególnej ostrożności na drogach! Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze, a także przestrzegajmy obowiązujących przepisów. Uważajmy także na pieszych i rowerzystów. Obowiązkiem jest noszenie elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Musimy je mieć przy sobie zawsze i wszędzie. Nasze zdrowie i życie jest bezcenne.

info: KWP Szczecin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: