[FOTOGALERIA] Pierwszy szczecinecki jarmark już za nami

  • KW
  • 2015-12-20 21:06:09
[FOTOGALERIA] Pierwszy szczecinecki jarmark już za nami
  • Foto: Alik Buczacki

Zgodnie z zapowiedziami 20 grudnia odbył się pierwszy, szczecinecki Jarmark Świąteczny. Pogoda dopisała i na Placu Wolności przed ratuszem pojawił się spory tłum mieszkańców głodnych przedświątecznych atrakcji.

Na scenie przed ratuszem zabrzmiały kolędy śpiewane przez przedszkolaki i nieco starszą, szczecinecką młodzież. Mieszkańcy mogli wziąć udział w konkursie świątecznym, w którym można było wygrać świeżo ściętą choinkę, ufundowaną przez Lasy Państwowe. Wystarczyło odpowiedzieć na parę pytań związanych oczywiście ze świętami. Jarmark odwiedził też sam Święty Mikołaj, co najbardziej spodobało się najmłodszym mieszkańcom. Ci starsi mogli liczyć na ciepły posiłek, przygotowany i bezpłatnie rozdawany przez restauratorów, biorących udział w projekcie. Był więc bigos, smażony karp, pierogi, przepyszna zupa rybna, a nawet grzaniec. Nic dziwnego więc, że kolejka do tych stoisk była spora.

Niestety zabrakło stoisk handlowych, na których można byłoby zaopatrzyć się w domowej roboty wyroby garmażeryjne, wędliny według starych receptur, czy świeże lub wędzone ryby, będące podstawą wigilijnego menu. Mieszkańcy spodziewali się też możliwości zakupu ozdób choinkowych czy rękodzieła, typowego dla tego typu kiermaszy. Swoje ozdoby wystawiały jedynie panie z Ligi Kobiet Polskich w Szczecinku. Ostatecznie frekwencja jednak dopisała i mieszkańcy przy karpiu, grzańcu czy  bigosie, w rytm kolęd mogli życzyć sobie i innym Wesołych Świąt.

Relacja z jarmarku w poniedziałek (21.12) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: