Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Szczecinka!

  • KW
  • 2015-12-16 16:36:49
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Szczecinka!
  • Foto: TV Gawex

Jak co roku Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Szczecinka. To oczywiście zasługa naszych harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego oraz komendanta Hufca ZHP - phm. Roberta Jaska, którzy tradycyjnie przekażą Światło do szczecineckiego ratusza, instytucji, szkół, firm i urzędów.

13 grudnia w Zakopanem harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego otrzymali z rąk słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. Tym pięknym gestem rozpoczęła się jego wędrówka, która potrwa do 24 grudnia. Msza święta rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia Betlejemskiego Światła Pokoju na ołtarz Sanktuarium Matki Boskiej na Krzeptówkach. Od wczoraj niesione rękoma słowackich skautów przemierzyło drogę z Wiednia. Do Zakopanego przybyły reprezentacje harcerskie z całej Polski. Dzięki ich obecności cały kościół wypełniła atmosfera radosnego oczekiwania i skautowego braterstwa. Płonący przy ołtarzu płomień rozgrzewał serca wszystkich wokół i sprawiał, że idea mu towarzysząca stała się bliska i obecna jak nigdy dotąd.

Podczas mszy świętej Naczelny Kapelan ZHP hm. Wojciech Jurkowski powiedział: Niech Betlejemskie Światło Pokoju otworzy nasze serca na ludzi. Niech wniesie wartość do naszego życia. Bądźmy lepszymi ludźmi. Po zakończonej liturgii nastąpiła wyczekiwane przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Do Polski trafiło ono na ręce Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego, hm. Małgorzaty Sinicy. Betlejemskie Światło Pokoju jest w Polsce. Zauważ człowieka to wezwanie do działania. Wszystko w naszych rękach. Wyjdźmy do ludzi! – powiedziała  hm. Małgorzata Sinica po odebraniu Betlejemskiego Światła Pokoju. (info: swiatlo.zhp.pl)

Do Szczecinka Betlejemskie Światło Pokoju dotarło wczoraj, 15 grudnia. Natomiast wędrówka Światła rozpocznie się jutro, 17 grudnia od szczecineckiego ratusza.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: