Reprezentacja UKS Gwda Wielka z medalami w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona w Lubniewicach.

• Redakcja TV Gawex
  • 2015-12-14 14:44:50
Reprezentacja  UKS Gwda Wielka z medalami w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona w Lubniewicach.

W dniu 12 grudnia Uczniowski Klub Sportowy z Gwdy Wielkiej wziął udział w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona w Lubniewicach.

Młodzież startowała w dwóch kategoriach wiekowych 13 i 15 lat z podziałem na chłopców i dziewczęta, dodatkowo 3 juniorów starszych  UKS Gwda Wlk. wystąpiło w kategoriach seniorskich. Łącznie do turnieju zgłoszono ponad 70 zawodników i zawodniczek z różnych stron Polski. Jako pierwsi rozpoczęli rozgrywki  najmłodsi gracze  inie pozostawili pola rywalom.

W kategorii 13 lat chłopców 11 letni Kacper Kurek zawodnik UKS Gwda Wielka także nie dał szans swoim przeciwnikom zdobywając w pięknym stylu I miejsce w klasyfikacji, tuż przed swoim kolegą klubowym 12 letnim Mateuszem Skowronem. Także w  klasie dziewcząt 3 pierwsze miejsca przypadły naszym reprezentantkom: I miejsce zdobyła Martyna Fiedorowicz ( 13 lat), II Paulina Szczepańska (12 lat) i III Monika Kozioł (13 lat).

W kategorii lat 15, wśród chłopców II miejsce zajął Maciej Zabuski, a III był Rafał Marusiak, wśród dziewcząt jedyna reprezentantka klubu Weronika Arcisz zajęła II miejsce.

Po dzieciach do boju przystąpili seniorzy wspomagani juniorami starszymi, tu jednak konkurencja była bardzo silna. Pomimo wyrównanego poziomu Darek Schmidt zdobył 3 miejsce w grze pojedynczej a para Tadeusz Jakimiec/ Bartek Jakimiec po bratobójczej walce pokonała parę Dariusz Schmidt /Piotr Kozioł zdobywając miejsce 3.

W w sumie, w tym turnieju UKS Gwda Wlk. zdobył 2 złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale, co jest ogromnym sukcesem i mobilizuje młodych zawodników do dalszej pracy. Warto zaznaczyć, że wyjazd na turniej z tak liczną ekipą umożliwiło nam wsparcie z firmy Kronospan Szczecinek. To dzięki temu dofinansowaniu mogliśmy wystąpić  na zawodach aż z 20 osobową reprezentacją.

Jak powiedział nam Andrzej Buczacki członek zarządu klubu Najbliższy okres to czas na świąteczny odpoczynek. Następne turnieje czekają zawodników dopiero po Nowym Roku. W imieniu zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego Gwda Wielka Życzymy wszystkim naszym sponsorom i sympatykom Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku….