Czaplinecki Jarmark Bożonarodzeniowy za nami

  • KW
  • 2015-12-12 14:39:24
Czaplinecki Jarmark Bożonarodzeniowy za nami
  • Foto: TV Gawex

W sobotę, 12 grudnia mieszkańcy Czaplinka wzięli udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym, podczas którego mogli zakupić świąteczne ozdoby, wypieki, a także obejrzeć pokazy teatralne. Jak co roku dużą atrakcję stanowiła też żywa szopka zlokalizowana w centrum miasta.

Organizatorem dzisiejszego jarmarku był Czaplinecki Ośrodek Kultury, który do współpracy zaprosił wszystkich mieszkańców, uczniów wraz z nauczycielami, lokalnych artystów, gospodynie wiejskie, rękodzielników, rzemieślników, wytwórców produktów lokalnych, stowarzyszenia oraz świetlice. Każdy, kto przyszedł na Rynek Miejski mógł więc pooglądać i zakupić własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, choinki, stroiki, a także spróbować różnego rodzaju ciast i przysmaków, a było tego sporo. Jarmark otworzył uroczyście Burmistrz Adam Kośmider życząc mieszkańcom udanych zakupów i świątecznej atmosfery, a tej nie zabrakło. I choć z nieba chwilami lał się deszcz, humory mieszkańcom Czaplinka dopisywały.

Oprócz uczestnictwa w jarmarku, dzieci mogły zobaczyć widowisko uliczno-plenerowe z udziałem aktorów albo wziąć udział w interaktywnej zabawie.  Nie zabrakło też akcentów charytatywnych. Miejscy radni zbierali od odwiedzających jarmark datki na szczecineckie hospicjum, a Społeczna Rada Młodzieży oraz Czaplinecki Ośrodek Kultury zaprosili wszystkich do udziału w akcji „Wrzuć pluszaka dla dzieciaka”. Podczas kiermaszu bożonarodzeniowego na czaplineckim rynku ustawiony był pojemnik, do którego wrzucano zabawki w dobrym stanie i miłe pluszaki. Zebrane rzeczy przekazane zostaną na rzecz Domu Dziecka oraz oddziału pediatrycznego szpitala w Drawsku Pomorskim.

Jarmark odwiedziły także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czaplinku składając życzenia mieszkańcom i śpiewając kolędy. Jak co roku jarmark był bardzo udany i zgromadził wielu odwiedzających, którzy przybyli tu nie tylko z Czaplinka, ale też z okolicznych miejscowości. Jak mówił Burmistrz Adam Kośmider, nie udało się tylko zamówić śniegu.

 Na relację z tego wydarzenia zapraszamy już w poniedziałek (14.12) do TV GAWEX. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: