''Szczecineckie Czarownice'' najlepsze na Ogólnopolskim Konkursie Filmowym

  • KW
  • 2015-12-11 14:17:28
''Szczecineckie Czarownice'' najlepsze na Ogólnopolskim Konkursie Filmowym
  • Foto: ZSS STO Szczecinek

10 grudnia 2015 w kinie Kultura w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród laureatom I Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego Zabytkomania, który został zorganizowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Nagrodę na tym festiwalu odebrali także uczniowie Zespołu Szkół Społecznych STO ze Szczecinka.

Zabytkomania to nowy konkurs filmowy skierowany przede wszystkim do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także studentów oraz absolwentów szkół filmowych, którego tematem jest szeroko pojęte dziedzictwo kulturowe. Celem konkursu jest nie tylko rozwijanie pasji filmowej wśród młodych ludzi, ale przede wszystkim zwiększenie ich wiedzy o lokalnych zabytkach i historii, a także nawiązanie więzi społecznej z lokalnym dziedzictwem kulturowym.

Uczestnicy Zabytkomani konkurowali w dwóch grupach: amatorzy (młodzież gimnazjalna i licealna), którzy mogli nadsyłać prace w kategoriach: film dokumentalny lub reportaż i film animowany oraz profesjonaliści (studenci i absolwenci szkół filmowych), dla których przewidziano trzy kategorie: film dokumentalny lub reportaż, film animowany oraz spot reklamowy promujący temat Europejskich Dni Dziedzictwa 2016 "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła i pomniki".

Pierwsze miejsce w kategorii film animowany, w grupie amatorów otrzymała grupa uczniów Pani Jolanty Sierpińskiej z ZSS STO ze Szczecinka w składzie: Maciej Lemke, Michał Kotschy, Mateusz Sobolewski, Mikołaj Rojczyk. Nagroda główna za zajęcie pierwszego miejsca to 4-dniowa wycieczka szlakiem zabytków.

Więcej na temat grupy Akcja Animacja, do której należą uczniowie i filmu "Szczecineckie Czarownice" w artykule: http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/9837/Szczecineckie-produkcje-na-ekranie-kina-Wolnosc

info: Paulina Bez, www.pisf.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: