Wykonawcę przebudowy Placu Wolności poznamy w połowie stycznia

  • KW
  • 2015-12-11 10:46:51
Wykonawcę przebudowy Placu Wolności poznamy w połowie stycznia
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecki Urząd Miasta właśnie ogłosił przetarg na przebudowę ciągu komunikacyjnego Plac Wolności - ul. 9-go Maja w Szczecinku.

Jak wynika z ogłoszenia przetargowego, 14 stycznia powinniśmy poznać wykonawcę tej ogromnej inwestycji w naszym mieście. Przebudowa natomiast ruszyć powinna w lutym 2016 roku, a zakończenie całej inwestycji zaplanowano na koniec 2017 roku. Koszt inwestycji poznamy po postępowaniu przetargowym, jednakże już teraz, w budżecie miasta na rok 2016, zabezpieczono kwotę 3 milionów złotych na ten cel oraz w budżecie na rok 2017 także 3 miliony złotych, co daje razem 6 milionów złotych.

Przypomnijmy, przebudowany zostanie nie tylko Plac Wolności, lecz także przylegające do niego ulice, takie jak 9-go Maja, Zamkowa, Bohaterów Warszawy, 1-go Maja. Zmieniona zostanie nawierzchnia, fontannę, która znajduje się na środku placu, zastąpi fontanna posadzkowa (będzie ona także w innym miejscu). Zmieni się oświetlenie, na pewno będziemy mogli liczyć na sporo zieleni i miejsca do siedzenia. 

Komentarze (1)

GRANIT 2016-02-11 14:49

LUDZIE WSZYSTKO ŁADNIE PIĘKNIE ALE DLACZEGO CHCECIE U SIEBIE CHIŃSZCZYZNĘ????

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: