Trzy autobusy PKSu nie nadawały się do jazdy na wycieczkę szkolną

  • KW
  • 2015-12-10 14:49:53
Trzy autobusy PKSu nie nadawały się do jazdy na wycieczkę szkolną
  • Foto: TV Gawex

O mały włos, a dzieci ze szkoły z Gwdy Wielkiej nie wyjechałyby na wycieczkę do Koszalina. Wszystko przez autobus PKS Szczecinek, który nie miał aktualnych badań, a także przez kolejne dwa, które również nie nadawały się do jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (9.12) w miejscowości Gwda Wielka. Dzieci z tamtejszej szkoły wybierały się na wycieczkę szkolną do Koszalina. Przed podróżą wyjazd zgłoszono szczecineckiej policji, która miała dokonać sprawdzenia, czy autobus nadaje się do jazdy. Pierwszy autobus, którym dzieci miały jechać, nie posiadał ważnych badań technicznych. Postanowiono więc wezwać kolejny autobus, który, jak się okazało, był sprawny, ale nie posiadał ważnej polisy ubezpieczeniowej. Natomiast trzeci miał zbyt mocno zużyte opony i nie został dopuszczony przez policjantów do ruchu - mówi Anna Matys, rzecznik prasowa KPP Szczecinek.

Dopiero czwarty autobus nadawał się do jazdy i to nim uczniowie wyruszyli w drogę z... dwugodzinnym opóźnieniem. Zamiast o godzinie 7:40, wyjechali na wycieczkę o godzinie 9:40. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: