Na początku roku ruszy nowa fabryka w Szczecinku. Podpisano list intencyjny

  • KW
  • 2015-12-09 14:29:13
Na początku roku ruszy nowa fabryka w Szczecinku. Podpisano list intencyjny
  • Foto: TV Gawex

W szczecineckim Starostwie Powiatowym odbyło się dzisiaj podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy przez władze miasta i władze powiatu z właścicielem firmy Nitex, Panem Wojciechem Muchą.

Przypomnijmy, firma Nitex już na początku przyszłego roku otworzy fabrykę mebli tapicerowanych, gdzie zatrudnienie znajdzie początkowo 38 osób. Zgodnie z treścią podpisanego dzisiaj dokumentu, firma Nitex może liczyć na wsparcie i przychylność władz miasta i powiatu w kwestiach rozwoju fabryki mebli. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z lokalnymi władzami. Spotkałem się z pełnym zrozumieniem i modelowym wsparciem, jakie powinien otrzymywać każdy przedsiębiorca zainteresowany zainwestowaniem swoich pieniędzy w nową produkcję - mówi Wojciech Mucha, właściciel firmy Nitex. Nasza firma realizuje przedsięwzięcia artystyczne. Współpracujemy m.in. z radiem Eska i dzięki temu gościliśmy już wielokrotnie w Szczecinku. Znamy to miasto, ludzi i jego specyfikę - dodaje W. Mucha.

Firma Nitex już jakiś czas temu rozpoczęła współpracę ze szczecineckim Urzędem Pracy, która polegała na znalezieniu pracowników do powstającej fabryki mebli. Spośród ponad 100 chętnych bezrobotnych wyłoniono grupę 40-osobową, przyszłych pracowników fabryki mebli tapicerowanych. Osoby te kończą właśnie profesjonalne szkolenie, które zakończy się 18 grudnia. Koszt takiego szkolenia to 112 tysięcy złotych, a odbywa się ono w oddziale firmy Nitex. Pracownicy szkolą się więc na sprzęcie, który docelowo znajdzie się także w Szczecinku. Jak zaznacza właściciel firmy, jest on bardzo zadowolony z osób, które właśnie kończą profesjonalne szkolenie.

Tymczasowa siedziba oddziału firmy Nitex w Szczecinku będzie się znajdowała przy ulicy Koszalińskiej. Docelowo jednak inwestor zamierza wybudować całkiem nową siedzibę, a także zwiększyć zatrudnienie. Już w styczniu rozpocznie pracę ekipa remontowa, która przystosuje wynajmowany lokal do potrzeb firmy. Produkcja ruszy prawdopodobnie z początkiem lutego 2016 roku. Właściciel firmy podczas dzisiejszego spotkania wyraził także nadzieję na zwiększenie zatrudnienia w niedalekim czasie.

Komentarze (2)

stefan 2015-12-09 20:47

Jeszcze tylko 960 miejsc pracy i obietnice burmistrza zostaną spełnione. 40 miejsc w 5 lat to jeszcze jednie 25 lat rządów JHD i będziemy mogli odtrąbić suuuuuuuuuukces.

ziomuś 2015-12-10 22:06

dokładnie, faaabryka potężna

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: