Pluszaki są już u najmłodszych pacjentów szczecineckiego szpitala

  • KW
  • 2015-12-08 13:54:09
Pluszaki są już u najmłodszych pacjentów szczecineckiego szpitala
  • Foto: TV Gawex

Pluszaki zebrane przez szczecinecką Straż Miejską są już u najmłodszych pacjentów naszego szpitala. 8 grudnia nastąpiło oficjalne przekazanie zebranych maskotek, a następnie pracownicy Straży Miejskiej Szczecinek rozdali dzieciom, przebywającym na oddziale pediatrii, część pluszaków.

Przypomnijmy, na pomysł zebrania pluszaków wpadła szczecinecka Straż Miejska.  Początkowo zbiórka pluszaków dla chorych dzieci ze szczecineckiego szpitala miała być skromną akcją, która miała na celu zebranie kilku maskotek dla najbardziej potrzebujących dzieci. Po kilku tygodniach okazało się, że akcja przybrała ogromne rozmiary, wiele szkół z naszego miasta postanowiło wesprzeć tę inicjatywę przekazując ogromne ilości pluszaków.

Jesteśmy zaskoczeni tym, ile osób włączyło się w tę akcję i cieszymy się, że odebrano ją pozytywnie. Bez wątpienia zbiórka się powiodła i mamy nadzieję, że uszczęśliwimy pluszakami najmłodszych pacjentów szczecineckiego szpitala - mówi Paulina Peciak-Nazarewska ze Straży Miejskiej Szczecinek. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za tak wielki odzew i zaangażowanie w akcję - dodaje nasza rozmówczyni.

Dzisiaj o godzinie 12:00, kilkanaście worków z pluszakami funkcjonariusze Straży Miejskiej przekazali na ręce pracowników Szpitala w Szczecinku. Następnie, wraz z Mikołajem, wybrali się oni na oddział pediatrii, gdzie podarowali znajdującym się tam małym pacjentom część zebranych pluszaków. Trzeba przyznać, że dzieci bardzo ucieszyły się na widok swoich ulubionych bohaterów z bajek lub po prostu pluszowego misia.

Relacja z wręczenia maskotek już jutro (9.12) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

obserwator 2015-12-08 14:29

Fajne "kurzołapy"!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: