Walczyli o Puchar Województwa w sportowym tańcu towarzyskim

  • KW
  • 2015-12-07 11:21:05
Walczyli o Puchar Województwa w sportowym tańcu towarzyskim
  • Foto: TV Gawex

W sobotę, 5 grudnia w szczecineckiej Hali Sportowej przy ulicy Wiatracznej mogliśmy podziwiać niesamowite tańce towarzyskie w wykonaniu uzdolnionych tancerzy. Wszystko w ramach Turnieju FTS Dorosłych i Młodzieży Starszej o Puchar Województwa Zachodniopomorskiego FTS.

W minioną sobotę o Puchar Województwa w sportowym tańcu towarzyskim walczyli tancerze z Polski. Turniej był rozegrany w IV blokach, a rozpoczął się o godz. 9:30. W ramach imprezy mogliśmy również podziwiać pary ubiegające się o kwalifikacje na Mistrzostwa Polski FTS , które zaprezentowały się w turnieju, który odbył się w naszym mieście. Impreza składa się tak jakby z trzech imprez. Jest to Puchar Województwa Zachodniopomorskiego Związku Tańca Sportowego, Grand Prix Polski Ekstraklasa FTS oraz Turniej Wojewódzki, w którym startowali najmłodsi tancerze -  mówi Katarzyna Balon, organizatorka turnieju.

Sobotnie zawody rozpoczęły się rano w sobotę i trwały do godzin wieczornych. Najpierw odbył się Turniej Wojewódzki, gdzie swoje talenty zaprezentowali najmłodsi tancerze. Była to dość liczna grupa młodych osób, którzy tańczyli do godziny 13. Następnie przyszedł czas na drugi blok turnieju, gdzie rywalizowały pary w Pucharze Województwa Zachodniopomorskiego. Trzeci blok to także Puchar Województwa oraz Grand Prix Polski, a w ostatnim bloku, czwartym, mogliśmy oglądać zmagania Grand Prix Polski Dorosłych. Jeśli chodzi o Grand Prix Polski mamy bardzo dobrą obsadę, ponieważ przyjechały do nas pary z Wrocławia, Warszawy, Jeleniej Góry - dodaje K. Balon. 

Hala Sportowa, gdzie odbywał się turniej, została na tę okazję specjalnie zaaranżowana i trzeba przyznać, że efekt końcowy był naprawdę imponujący. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia. Relacja wideo już jutro, w programie lokalnym TV GAWEX, g. 17:15.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: