Ulica Staszica w nowej odsłonie

  • KW
  • 2015-12-07 08:45:02
Ulica Staszica w nowej odsłonie
  • Foto: www.powiat.szczecinek.pl - Marcin Tadzik

W ostatnich dniach zakończył się remont pierwszego odcinka ulicy Staszica w Szczecinku. Zakres robót, zaplanowanych do wykonania w tym roku został zrealizowany w stu procentach. Wykonawca - Firma SKANSKA S.A. dotrzymała warunków podpisanej wcześniej umowy, a sama inwestycja została odebrana bez uwag.

Zakres prac koniecznych do wykonania w ciągu ulicy Staszica, został podzielony na dwa etapy. W harmonogramie pierwszego z nich znalazł się remont na odcinku od ulicy Wilczkowskiej (skręt na Mysią Wyspę) do jej końca, czyli do pętli autobusowej. W kolejnym, II etapie prac przewiduje się wykonanie koniecznych prac modernizacyjnych na odcinku od wspomnianego skrętu w ulicę Wilczkowską, aż do skrzyżowania z DK20. Znajdą się tu także działania, związane z planowaną od dawna niwelacją wzniesienia, utrudniającego dostanie się do tej części Szczecinka od strony ulicy Szczecińskiej m.in.: autobusom komunikacji miejskiej, czy dalekobieżnej.

W ramach zakończonego właśnie I etapu prac wykonana została zupełnie nowa nawierzchnia jezdni oraz przyszkolnej zatoki autobusowej. Jezdnia otrzymała także zupełnie nowe i funkcjonalne pobocza, które w całości zostały utwardzone i wyprofilowane tak, aby jak najskuteczniej odprowadzać ewentualną nadwyżkę deszczówki. Wzdłuż jezdni pojawiły się także nowe zjazdy do posesji, a także takie, które prowadzą wprost na tereny rolnicze.

W trakcie prac rozebrane i ponownie ułożone zostały chodniki, ciągnące się wzdłuż wspomnianego odcinka ulicy Staszica. W tym temacie, to jednak nie wszystko, bowiem spory kawałek chodnika został dobudowany tak, aby stanowić jedną całość i zapewnić dojście pieszych aż do budowanych w tej części miasta domków jednorodzinnych.
Na pierwszy rzut oka widać teraz, iż jezdnia stała się dużo szersza, a co za tym idzie - bezpieczniejsza. Również także dzięki skorygowaniu i dołożeniu lamp, oświetlających jednię oraz chodniki.

Koszt przebudowy ulicy Stanisława Staszica w Szczecinku, to niemal 540 tys. zł. Za tę kwotę udało się nadać zupełnie nowy kształt fragmentowi tej drogi na odcinku 570 metrów. Na roboty, ujęte w etapie II przebudowy tej ulicy prawdopodobnie uda się uzyskać dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wszystko wskazuje na to, że prace te mają szansę rozpocząć się jeszcze w 2016 roku.

info: M. Tadzik, Starostwo Powiatowe Szczecinek

Ulica Staszica w nowej odsłonie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: