Jechał niesprawnym samochodem, znajdując się pod wpływem narkotyków

  • KW
  • 2015-12-04 10:33:04
Jechał niesprawnym samochodem, znajdując się pod wpływem narkotyków
  • Foto: KPP Szczecinek

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Szczecinku zatrzymali mężczyznę, który prowadził mercedesa pod wpływem narkotyków. Podczas interwencji okazało się, że pojazd nie był dopuszczony do ruchu, a 24- letni kierowca przewoził w samochodzie amfetaminę. Za popełnione przestępstwa grozić mu może do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze szczecineckiej drogówki na terenie gminy Borne Sulinowo prowadzili pomiar prędkości na drodze krajowej K20 w stronę Czaplinka. Wyjeżdżający z jednej z miejscowości mercedes w miejscu, gdzie jest ograniczenie prędkości do 90km/h jechał z prędkością większą o 39km/h - mówi Anna Matys, rzecznik prasowa szczecineckiej policji. Kierujący, widząc patrol policji gwałtownie zahamował, zawrócił i zaczął uciekać. Szybka reakcja mundurowych nie pozwoliła kierującemu oddalić się z miejsca, a widząc zmniejszającą się odległość policyjnego radiowozu, kierujący gwałtownie zahamował i zatrzymał pojazd na poboczu. W trakcie kontroli okazało się, że w Mercedesie na tylnej kanapie, obok siedzącego tam pasażera, leżą narkotyki. Wstępne badanie wykazało, że jest to amfetamina.

Młody mężczyzna przyznał, że samochód, którym kierował nie był dopuszczony do ruchu, ponieważ podczas wcześniejszej kontroli policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny. Ponadto okazało się 24 – letni kierujący znajdował się pod wpływem amfetaminy. Zarówno kierujący, jak i pasażer, zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie.

Następnego dnia 24-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Mieszkaniec Czaplinka za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia  wolności - podsumowała A. Matys. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: