[WIDEO] Już jest! Szczecinecka płyta z kolędami

  • KW
  • 2015-12-10 12:31:38
[WIDEO] Już jest! Szczecinecka płyta z kolędami
  • Foto: Gawex

6 grudnia br.miała miejsce długo wyczekiwana premiera płyty bożonarodzeniowej, na której znajdują się kolędy w wykonaniu szczecineckich muzyków i muzyków zaprzyjaźnionych z Art Piknikiem. Projekt ten koordynują trzy osoby: Rafał "Lambada" Zabuski, Paweł Okuszko i Rafał Staniszewski. Naszej redakcji udało się porozmawiać z Rafałem Staniszewskim, który opowiedział nam o płycie i Art Pikniku.

Kiedy zrodził się pomysł nagrania kolęd i wydania płyty?

RS: Pomysł zrodził się niedawno. Wiele osób doradzało nam, żeby wydać tą płytę za rok ale zgodnie stwierdziliśmy, że wprowadzamy projekt  w życie przed najbliższymi świętami. No i się udało. Powołaliśmy do tego przedsięwzięcia "wytwórnię" Piknik Records, która jest tak naprawdę Art Piknikiem. Jesteśmy zaprzyjaźnieni z wieloma artystami, którzy po raz kolejny nam zaufali i zgodzili się na nagranie kolęd w swoich aranżacjach. Na płycie jest16 utworów. Dwa utwory z tej płyty otrzymaliśmy gotowe. Jeden w wykonaniu Małgorzaty Ostrowskiej, gdzie licencję kupiliśmy od Sony, drugi to kolęda w wykonaniu zespołu Czwarta nad Ranem -  koncertowa wersja z kina Wolność. Pozostałe zespoły nagrywały swoje utwory specjalnie na tą płytę między innymi w Pile, Bydgoszczy, Bornem Sulinowie, w Anglii i w Szczecinku. W Anglii, w Brighton nagrywał zespół Banned Sauce. Na płycie usłyszymy też "Kolędę Szczecinecką" w wykonaniu Art Piknik Orkiestry. Jestem pewien, że stanie się ona hitem. Muzykę do niej skomponował Lambada, tekst napisała Patrycja Kubacka, za aranżację odpowiadał Patryk Sikora, a zaśpiewały Ela Stasiuk i Magdalena Górecka, całość genialnie spiął Paweł.
 

Premiera płyty odbyła się 6 grudnia, czy możemy spodziewać się jakiegoś specjalnego wydarzenia z tej okazji?

RS: Póki co nie robimy oficjalnej premiery płyty. Skupiamy się teraz na dystrybucji płyty i na tym, aby dotarła ona do jak największej liczby mieszkańców naszego miasta oraz promowała Szczecinek poza jego granicami. Płyta od 6 grudniajest dostępna w sklepach Intermarche w Szczecinku, w kawiarnii "W filiżance" w CH Hosso, w pubie Garage oraz w Sint Ji. Płyta jest bardzo ładnie wydana, z 24 stronicową wkładką, gdzie są wymienieni wszyscy nasi partnerzy którzy wsparli projekt, są teksty kolęd oraz fotografie artystów. Okładkę płyty zaprojektował Lambada, a główny motyw graficzny stanowi malarstwo naszego przyjaciela Darka Milińskiego. Bardzo nam zależy na promowaniu artystów ze Szczecinka, dlatego, jak się tylko płyta pojawi, zamierzamy wysłać ją do największych rozgłośni w Polsce. Niech Szczecinek będzie też postrzegany jako miasto, gdzie urodziło się wielu świetnych artystów.

Wiemy też, że postanowiliście podarować płytę kilku osobom...

RS: Tak, Art Piknik zawsze pomagał i będzie to robił nadal. W tym roku podczas Art Pikniku w lipcu zorganizowaliśmy "Teatr malowania". Podczas tego wydarzenia Tomasz Sętowski, także autor naszego strażnika miasta, malował obraz na żywo, który później został zlicytowany i pieniądze ze sprzedaży obrazu przekazaliśmy na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Szczecinku. Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się komu pomóc tym razem. Dzisiaj, podczas spotkania z Dyrektorem Sapiku i Panią Sylwią Brambor, postanowiliśmy włączyć się w szczytny projekt jakim jest Szlachetna Paczka. Każda z rodzin, która bierze udział w projekcie z powiatu szczecineckiego, otrzyma od nas płytę z kolędami. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to towar pierwszej potrzeby, mamy jednak nadzieję, że energia która wypływa z tej płyty, pomoże tym osobom miło spędzić okres świąt. Krążek otrzymają od nas także osoby wyróżnione w konkursie Wolontariusz Roku 2015.

Czy chciałbyś jeszcze coś dodać na zakończenie?

RS: Tak. Oczywiście chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim artystom, których muzyka pojawiła się na płycie, a także firmom i osobom, które mimo kryzysu wsparły projekt. Bez nich nie wydalibyśmy tego albumu. Dziękujemy za wsparcie i objęcie patronatu honorowego Burmistrzowi, Staroście i Wójtowi naszej gminy. Dziękuje Lambadzie, Pawłowi za świetną współpracę. Pozdrawiam i dziękuje naszemu aranżerowi Patrykowi Sikorze i Tomkowi Rożek za podjęcie wyzwania i nagrania naszej art piknikowej orkiestry.

Przy okazji spotkania z Rafałem Staniszewskim mieliśmy okazję wysłuchać kolęd, które znajdą się na płycie i... jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Każdy utwór jest inny, każdy artysta, zespół wykonał ją inaczej i na swój, piękny sposób. Uważamy, że będzie to idealne dopełnienie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz idealny prezent pod choinkę. 

Zachęcamy też do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest pięć płyt z z kolędami w wykonaniu naszych szczecineckich muzyków. Szczegóły: http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/10175/KONKURS-Wygraj-plyte-z-koledami-w-wykonaniu-szczecineckich-muzykow

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: