Razem dla Szczecinka zabiera głos ws. sytuacji w PGK Szczecinek

  • KW
  • 2015-12-03 15:48:09
Razem dla Szczecinka zabiera głos ws. sytuacji w PGK Szczecinek
  • Foto: TV Gawex

Ruch Obywatelski Razem dla Szczecinka zorganizował dzisiaj (03.12) konferencję prasową związaną z obecną sytuacją w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Szczecinku. Przypomnijmy, w spółce doszło do odwołania prezesa oraz likwidacji jednego stanowiska pracy. Na takie zmiany nie zgodzili się pracownicy, którzy postanowili w tej sprawie interweniować.

Dzisiejsza konferencja dotyczy odwołania prezesa PGK Pana Leszka Ogara. To zdarzenie wywołało niepokój, a nawet wstrząs wśród pracowników. Pracownicy wystosowali w tej sprawie list otwarty do  pana burmistrza, w którym apelują o ponowne rozważenie decyzji oraz wyjaśnienie całej sytuacji - rozpoczęła konferencję Joanna Pawłowicz z RO Razem Dla Szczecinka. Jak zaznacza, znana jest już odpowiedź burmistrza i ciężko w niej doszukać się kluczowych argumentów, które wyjaśniłyby decyzję burmistrza. Podzielamy niepokój pracowników, uważamy, że bezpieczeństwo i stabilność tej spółki w dalszej perspektywie może być zachwiane. Podzielamy także fakt, że zwolniony pan prezes to osoba, za którą stoi duże doświadczenie, bo to on budował struktury spółki, i sprawne zarządzanie PGK przez 25 lat - dodaje Joanna Pawłowicz.

Jak zaznacza Marcin Bedka, także obecny na konferencji, jednym z głównych punktów w piśmie burmistrza jest fakt, że firma przegrywa przetarg za przetargiem. Chciałbym zwrócić uwagę, że w 2013, 2014 i 2015 roku firma ma porównywalną liczbę przetargów i porównywalną liczbę miejsc, w których obsługuje wywóz śmieci. Na 2016 rok firma ma zaplanowane dwa takie miejsca, dzisiaj odbył się kolejny przetarg, do którego papiery składał nowy prezes. I cóż się okazało? Nowy prezes przegrał przetarg w dniu dzisiejszym -  mówi Marcin Bedka, członek RdS. Marcin Bedka zaznacza też, że w piśmie mowa była o coraz słabszych wynikach finansowych, co według niego nie jest prawdą, gdyż firma nie ponosi strat na zbiórce odpadów lecz ma zyski i to w każdym kolejnym roku. W zeszłym roku około grudnia pan burmistrz naciskał na Pana Leszka Ogara o zwolnienie Pana dyrektora Fischera. Pan Ogar nie dopełnił tego, bronił pracownika. Po kilku miesiącach znowu był nacisk na prezesa w tej sprawie. Uważamy, że prezes Ogar został zwolniony za to, że bronił swoich pracowników. Bronił człowieka, który w spółce pracował ponad 20 lat, była fachowcem w swojej dziedzinie - mówi Marcin Bedka. Teraz widzimy, co się dzieje po odwołaniu fachowców. Pierwsze- firma przegrywa przetarg - zakończył Marcin Bedka. 

Relacja z konferencji już jutro (4.12) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Komentarze (1)

nie fachowiec 2015-12-03 19:31

Dajcie mi po 5 zł od łebka za śmieci i 5 zł za każdy metr zieleniaków w mieście i możecie zlikwidować PGK.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: