Szczecinecczanie będą testowali autobus elektryczny przez dwa tygodnie

  • KW
  • 2015-12-01 15:34:10
Szczecinecczanie będą testowali autobus elektryczny przez dwa tygodnie
  • Foto: TV Gawex

Do naszego miasta przyjechał testowy autobus elektryczny, który już jutro, 2 grudnia, wyruszy na ulice Szczecinka. Autobus przyjechał z firmy Solaris i zostanie u nas do 14 grudnia.

Jest to autobus testowy, który otrzymaliśmy na dwa tygodnie od firmy Solaris - mówi Tomasz Merk, prezes Komunikacji Miejskiej Szczecinek. Autobus dotarł do Szczecinka 30 listopada, a dzisiaj, 1 grudnia, był przystosowywany do funkcjonowania jako autobus miejski, aby jutro, 2 grudnia wyjechać na nasze ulice. Autobus będzie jeździł od jutra przez dwa tygodnie aż do 14 grudnia na liniach 3, 1, 2 i 9. W środę zaczniemy od linii nr 2 - dodaje nasz rozmówca. W kolejnych dniach autobus będzie obsługiwał kolejne linie tak, aby przetestować autobus w różnych warunkach, terenach i na różnym obciążeniu. Spore obciążenie jest na linii nr 2 w dzień targowy, więc chcemy sprawdzić jak autobus sobie poradzi - informuje Tomasz Merk.

Autobus jest w pełni elektryczny, posiada dwa silniki elektryczne i wszystkie elementy pojazdu zasilane są elektrycznie, więc autobus jest bez emisyjny. Bardzo fajnie się nim jeździ, nie ma drgań tak jak w innych autobusach z silnikiem diesla, natomiast są też pewne ograniczenia -  mówi prezes Komunikacji Miejskiej Szczecinek. Model autobusu, który będą testowali mieszkańcy naszego miasta przejeżdża na bateriach około 150-160 kilometrów, posiada klimatyzację, monitoring, ogrzewanie. My chcieliśmy go pokazać mieszkańcom Szczecinka ze względu na to, że będziemy aplikować o autobusy elektryczne w nowej perspektywie unijnej i wymienić część floty Komunikacji Miejskiej  - podsumował Tomasz Merk. Pisaliśmy o tym w artykule Komunikacja Miejska Szczecinek będzie miała dziesięć nowych, elektrycznych autobusów

Relacja z przejażdżki po naszym mieście elektrycznym autobusem już jutro, 2 grudnia w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: